Dalies:

Prof. Agņa Stibes meistarklase: Kā kļūt par pārmaiņu meistaru?

Prof. Agņa Stibes meistarklase: Kā kļūt par pārmaiņu meistaru?
Ekrānšāviņš
  • 10. May. 2020

Pirms dažām dienām kustība #esiLV noorganizēja pasaules līmeņa transformācijas eksperta, Prof. Agņa Stibes (Parīze) meisarklasi par par pārmaiņu (transformācijas) būtību un tās dažādajiem aspektiem. Meistarklasei ir 1,3 tūkstoši skatījumu un to vēl aizvien var noskatīties kustības #esiLV Facebook lapā. 

Prof. Agnis Stibe ir Transforms.me dibinātājs un transformācijas profesors EM Normandie biznesa skolā, Francijā. Viņš ir ilggadējs transformācijas pētnieks un padomnieks visā pasaulē, apvieno transformācijas zinātni un praksi, lai radītu ilgtspējīgas pārmaiņas uzņēmumos un pilsētvidēs. Prof. A. Stibe balstās uz zināšanu pilnveidošanas ciklu, kas ietver maģistra grādus datorzinātnēs un organizāciju vadībā, vairāk nekā desmitgades pieredzi darbā ar pasaules mēroga uzņēmumiem, doktora grādu par sociāli ietekmējošu sistēmu izveidi un zinātniskās pētniecības gadiem slavenajā Masačūsetas Tehnoloģiju institūtā.

Prof. Agnis Stibe teic, ka pandēmijas laiks kā jebkura krīze ir pārmaiņu iespēja. Bet… kā kļūt par pārmaiņu meistaru savā dzīvē un darbā? Meistarklases ievadā viņš uzsver - ja jūs skatāties uz savām vai sava uzņēmuma pārmaiņām, kur arī rodas būtiski jautājumi, tad, visticamāk, ka jūsu jautājumā būs jau ietverta arī atbilde. Tā ir viena no ļoti vienkāršām, bet svarīgām lietām, kas jāzina jau pašā sākumā. Ja jums ir uzņēmuma sapulce, kur cilvēki pie jums nāk ar jautājumiem, tad arī šajos brīžos ir jāatceras šis princips. 

Lasītākās ziņas valstī

Vēl viena iespēja, ko transformācijas eksperts pats ir izmēģinājis un kas tiešām strādā - salikt Googlē atslēgvārdus tām pārmaiņām, ko vēlas piedzīvot. Un atbilde var būt pārsteidzoši iedvesmojoša. 

Agnis Stibe stāsta, ka veiksmīgām pārmaiņām (transformācijai) ir ļoti būtiskas astoņas pamatlietas: enerģijas inteliģence; transformācijas gēns; pārmaiņu veidi; vekrorālā transformācija; neironu zinātne; sabiedrības ietekme; tehnoloģiju pastiprinājums un pieredzes dizains. 

Piemēram, enerģijas inteliģence ir cilvēku spēja atcerēties enerģijas izpratnes pašu pamatu. Pastāv ne tikai dabas resursu radītā enerģija, bet arī cilvēciska enerģija, kas rodas, pamostoties no rīta. Jautājums ir par to, kā mēs šo enerģiju apzināmies un kā mēs to izmantojam. Dienas beigās mēs varam izvērtēt rezultātus, un tie, visticamāk, būs saskaņā ar to, kā mēs esam izmantojuši savu enerģiju dienas laikā. 

Tieši tāpat jāskatās uz uzņēmumiem, kur enerģija ieplūst atkarībā no tā, kādi ir tā darbinieki. Ja kāds vēl no skolas laikiem atceras enerģijas nezūdamības likumu fizikā, tad tas runā par to, ka enerģiju nevar radīt un to nevar iznīcināt. Tas nozīmē, ka cilvēki nevis rada, bet konvertē jeb transformē enerģiju. Un, ja mums būs labas prasmes enerģijas pārvēršanai, tad mūsu rezultāti būs lielāki. Izpratne par enerģijas inteliģenci palīdz cilvēkiem virzīties savu pārmaiņu virzienā. 

Skaties visu video!

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti