Dalies:

Privātā apdrošināšana Vācijā pasargā no milzu izmaksām

Privātā apdrošināšana Vācijā pasargā no milzu izmaksām
  • 23. Jan. 2020

Laine Aizupe, dzīvo Haidelbergā un pirms pāris gadiem netīšām appludināja biroju, kuru telpas atradas zem viņas vannas istabas. Palīdzēja Haftplichtversicherung, jo apdrošinātājs apmaksāja cauruļu maiņu, betona žāvēšanu un elektrību, kas tika tam tērēta. Tas viss izmaksāja ap 30 000 eiro. “Tā kā man bija apdrošināšana, atlika iesniegt rēķinu bankai un gaidīt. Haftpflichtversicherung man izmaksā ap 9 eiro mēnesī. Vidējam aritmetiskajam vācietim ir sešas apdrošināšanas polises un viņš tām gadā tērē ap 2000 eiro. Man ir tikai veselības, vispārējā civiltiesiskā apdrošināšana un Haftpfichtversicherung.”

Haftpflichtversicherung ir privātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, ko rezidents iegādājas pats. Tā pasargā gadījumos, kad nodarīta skāde kāda cita mantai, īpašumam vai veselībai. Īpaši to novērtē tie, kam ir bērni. Apdrošināšana sedz arī ekspertīzes izdevumus bez pašriska. Apdrošināšanu novērtē arī Baibai Rudoviča, trīs bērnu mamma, dzīvo Krefeldā. “Vairākus gadus mums visai ģimenei ir Haftplichtversicherung. To, ka bija vērts būt apdrošinātiem, izjutām pēc kāda keramikas tirgus apmeklējuma. Mūsu dēls nejauši aizķēra podestu, uz kura bija novietoa keramikas figūra 600 eiro vērtībā. Podests sagrīļojās, figūra nokrita un saplīsa. Keramiķis īpaši nesatraucās, tikai mudināja mūs sūtīt vēstuli apdrošinātājiem. Mēs nosūtījām iesniegumu un fotogrāfijas ar bojāto figūru. Pēc neilga laika apdrošinātājs ar mums sazinājās, aicinot mutiski izstāsīt situāciju pa telefonu. Keramiķim tika atlīdzināti zaudējumi un, mēs ietaupījām 600 eiro. 

ADAC apdrošina dažādos gadījumos, kas saistīti ar automašīnu. Pirmā un svarīgākā ir Pannen Hilfe, kas izmaksā ap 50 eiro gadā un tas nozīmē, ka gadījumā, kad auto saplīsis, ADAC palīdzēs to nogādāt servisā vai mājās. Bez apdrošināšana šāds serviss var izmaksāt ap 200 eiro.

Lasītākās ziņas valstī

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti