Dalies:

Prezidents Vācijā tiksies gan ar augstām amatpersonām, gan diasporu

Prezidents Vācijā tiksies gan ar augstām amatpersonām, gan diasporu
  • 21. Feb. 2019

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devies četru dienu valsts vizītē uz Vāciju. Līdz ar Valsts prezidentu un viņa kundzi Ivetu Vējoni turp devusies arī valdības pārstāvju un uzņēmēju delegācija. Vizītē paredzēta plaša programma Berlīnē, Hamburgā un Līneburgā, aptverot gan valstu politisko, ekonomisko un kultūras sadarbību, gan kopīgā vēsturiskā mantojuma saglabāšanu. Vizītes izskaņā Hamburgā valsts pirmais pāris tiksies ar latviešu diasporu, piedalīsies uzņēmēju seminārā, atklās simtagdei veltītu izstādi un arī baudīs Latvijas mūziķu sniegumu. Savukārt Berlīnē apmeklēs latviešu skolu un tiksies ar latviešu skolas pedagogiem.

"Vācija ir mūsu stratēģiskais partneris Eiropā, un mēs esam līdzīgi domājošas valstis gan Eiropas nākotnes, gan daudzos starptautiskos jautājumos. Valsts vizīte Vācijā dos nozīmīgu atbalsta punktu tālākai Latvijas un Vācijas sadarbības paplašināšanai," uzsver Vējonis.

Šodien un rīt, 22. februārī Valsts prezidentam paredzētas tikšanās ar Vācijas federālo prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru, Bundestāga prezidentu Volfgangu Šoibli un federālo kancleri Angelu Merkeli. Berlīnē arī paredzēts Berlīnes mūra piemiņas vietas apmeklējums, kā arī valsts vakariņas par godu Latvijas prezidenta vizītei.

Prezidents ar kundzi apmeklēs arī Hamburgu, kur 22.februāra vakarā piedalīsies Hamburgas pilsētas rīkotajās Mateja dienas vakariņās goda viesa statusā. Svinīgo vakariņu laikā Valsts prezidents uzrunās Vācijas augsta līmeņa valsts un pašvaldību, kā arī sabiedrības pārstāvjus.

23. februārī Vējonis apmeklēs arī Līneburgas pilsētu, kur atklās diskusiju par vācbaltiešu vēsturisko lomu Latvijā. 24. februārī Hamburgā paredzēta Valsts prezidenta tikšanās ar latviešu diasporas pārstāvjiem un Hamburgā studējošiem Nacionālo bruņoto spēku kadetiem, kā arī notiks Valsts prezidenta un viņa kundzes atbildes vakariņas par godu Vācijas federālajam prezidentam. Savukārt dienas izskaņā Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze Elbas Filharmonijā piedalīsies Latvijas simtgadei veltīta Pētera Vaska darba pirmatskaņojuma koncertā ērģēlnieces Ivetas Apkalnas un Valsts akadēmiskā kora "Latvija" izpildījumā.

Vizītes noslēgumā Hamburgā Valsts prezidentam pievienosies Latvijas uzņēmēju delegācija. Hamburgas tirdzniecības kameras telpās R.Vējonis atklās uzņēmēju semināru, piedalīsies darba pusdienās ar Hamburgas pilsētas vadību un uzņēmējiem, kā arī atklās Latvijas simtgadei veltītu izstādi "Latvijas gadsimts". Savukārt Iveta Vējone šajā dienā Hamburgā plānojusi apmeklēt vairākas izglītības iestādes bērniem ar īpašām vajadzībām - Alsterdorfas evaņģēliskā fonda bērnudārzu un Ērika Kestnera skolu, kur paredzētas tikšanās ar latviešu pedagogiem un bērniem.

Foto: Iveta Vējone/Facebook

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti