Dalies:

Prezidents ticies ar tautiešiem Apvienotajā Karalistē

Prezidents ticies ar tautiešiem Apvienotajā Karalistē
president.lv
  • 09. Dec. 2019

Latvijas valsts prezidents Egils Levits šonedēļ Londonā apmeklēja ne tikai NATO samitu, bet arī izbrīvēja laiku, lai tiktos ar tautiešiem, kuri Latvijas pirmā pāra vizītei bija gatavojušies īpaši.

Astoņu latviešu skoliņu bērni bija īpaši gatavojuši rotājumus Latvijas vēstniecības Ziemassvētku eglei, zinot, ka tās greznošanā piedalīsies pats Latvijas prezidents. Anglijā greznot egli kopā ar valsts prezidentu ir gandrīz tas pats, kas doties pie karalienes. 

"Anglijā skolas ir priecīgas un lepnas par saviem bērniem, un viņi noteikti rakstīs avīzītē par šo notikumu. Grūti gan ir dabūt brīvdienas bērniem, tas nav akceptēts šeit, bet viņi ir lepni par to, ko mēs daram un ka bērni var atbraukt un izgreznot eglīti kopā ar prezidentu," saka Birmingemas latviešu kopienas skolas „Saktiņa” vadītāja Madara Īlena.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc eglītes pušķošanas prezidents devās uz netālu esošo Rūdolfa Steinera namu, kur tika sagaidīts ar aplausiem. Pēc himnas nodziedāšanas sekoja prezidenta uzruna, tika pieminētas gan Latvijas, gan diasporas aktualitātes, uzsverot, ka mūsdienās par emigrāciju vairs nevar runāt, vietā ir nākusi mobilitāte, kas nākotnē būs vēl lielāka. Ja no Liepājas uz Rīgu iespējams nokļūt divās stundās, tad gandrīz tas pats ir no Rīgas līdz Londonai.

"Latvijas diaspora ārpus Latvijas ir Latvijas sastāvdaļa. Kā pilsoņi, kā latvieši visi ir aicināti piedalīties latviešu nācijas veidošanā un Latvijas valsts veidošanā. Vienalga, kur mēs dzīvojam, Latvijā vai ārpus Latvijas, katrs savā veidā, katrs savā vietā. Un es domāju, ka mēs beidzamos gados esam apzinājušies to, ka tie latvieši, kas dzīvo ārpus Latvijas, ir Latvijas sastāvdaļa, un tas ir ļoti būtiski," uzsvēra prezidents.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti