Dalies:

Prezidents: Covid-19 krīzē valdība atradusi zelta vidusceļu

Prezidents: Covid-19 krīzē valdība atradusi zelta vidusceļu
Valsts prezidenta kanceleja/ Ilmārs Znotiņš
  • 07. Apr. 2020

Latvijā valdība atradusi zelta vidusceļu starp Covid-19 izplatības ierobežošanu un tās ietekmi uz ekonomiku, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Valsts prezidents Egils Levits. 

“Mums ir jāiztur, jo mums ir divas iespējas. Vai nu mēs saslimstam tādā daudzumā, ka medicīnas dienesti vairs to nevar turēt. Vai arī mums jāierobežojas tādā veidā, ka mēs paliekam ilgāk mājās, un tas, protams, ietekmē ekonomiku,” sacīja Levits.

Lasītākās ziņas valstī

Viņš pauda pārliecību, ka Latvijas valdība ir atradusi zelta vidusceļu. Noteiktie ierobežojumi atstāj iespaidu uz ekonomiku, bet tie arī palīdz stabilizēt vīrusa izplatību.

“Mums ir ierobežojumi, bet, ja salīdzinām ar ierobežojumiem Rietumeiropā, mums nav noteikts totāls iziešanas aizliegums,” sacīja prezidents. Viņaprāt, šis ir “pareizais ceļš, ka ir izkuģots starp divām klintīm”.

Prezidents arī atbalsta ārkārtējās situācijas pagarināšanu par vienu mēnesi, par ko šonedēļ vienojās valdību veidojošās partijas.

Tāpat Levits norādīja, ka pēc krīzes būs gaidāma ekonomiskā augšupeja, bet jautājums ir par to, kad šī krīze beigsies. “Šis krīzes uzdevums nav tik daudz pārstrukturēt ekonomiku, kā tas bija iepriekšējo krīžu gadījumā, bet pārziemot. Tas nozīmē – mēs tagad samazinām mūsu tempu un tad pēc iespējas tempu atkal uzņemsim,” sacīja Levits, piebilstot, ka Latvijas politika pašlaik ir vērsta tieši uz ekonomisko pārziemošanu.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti