Dalies:

Prezidenta kandidāts Šmits: Nepieciešamas debates par Latvijas nākamo gadu mērķi

Prezidenta kandidāts Šmits: Nepieciešamas debates par Latvijas nākamo gadu mērķi
LETA/ Edijs Pālēns
  • 24. May. 2019

Nepieciešamas debates par to, kas turpmākajos gados Latvijai ir jāsasniedz, un šādu latiņu var uzlikt prezidents, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja dažu "KPV LV" deputātu Valsts prezidenta amatam izvirzītais parlamentārietis Didzis Šmits ("KPV LV").

Šmits stāstīja, ka ir kandidāts ar citādu redzējumu nekā pārējie, un vēlas panākt "vismaz debates par to, kas jāizdara Latvijai". "Neesmu dzirdējis pārējo divu kandidātu viedokli par to, kā veicināsim labklājību un izaugsmi. Prezidenta pienākumi lakoniski aprakstīti Satversmē [svinīgajā solījumā, uzņemoties amatu]. Ko tad prezidents tur sola? Izdarītu visu, kas viņa spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un iedzīvotāju labklājību," teica Šmits.

Politiķis uzsvēra, ka pirms vairākiem gadiem dalība Eiropas Savienībā un NATO bija galvenais Latvijas mērķis, bet pēc tam tika aizmirsts izvirzīt jaunu. "Tas [mērķis] ir Latvijas ekonomiskā izaugsme. Nākamajos desmit gados dubultot ieņēmumus budžetā. Ja mēs salīdzinām ar konkurentiem Igaunijā, Polijā, tad esam sliktāka vieta, kur atvērt uzņēmumu. Prezidenta funkcionalitāte ir tāda, ka viņš uzliek šo latiņu," uzsvēra Šmits.

Lasītākās ziņas valstī

KONTEKSTS:

Par spīti opozīcijas iebildumiem, Latvijas Valsts prezidenta vēlēšanām veltītā Saeimas sēde notiks jau nākamnedēļ, 29. maijā, plkst. 10. Tādu lēmumu pirmdien, 20. maijā, pieņēma Prezidija un frakciju padome. Šoreiz Valsts prezidentu Saeimā vēlēs atklātā balsojumā.

Saeimas opozīcijā esošās Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti vienojās Valsts prezidenta amatam virzīt pašreizējo tiesībsargu Juri Jansonu. Pirms tam koalīcija vienojās Valsts prezidenta amatam virzīt Eiropas Savienības Tiesas tiesneša Egila Levita kandidatūru. Savukārt atsevišķi partijas "KPV LV" deputāti Valsts prezidenta amatam virza frakcijas deputātu Šmitu.  

Pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nekandidēt uz otro termiņu augstajā amatā.

Autors: lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti