Dalies:

Prezidenta amatam "KPV LV" deputāti virzīs Šmitu

Prezidenta amatam "KPV LV" deputāti virzīs Šmitu
Foto: Edijs Pālens, LETA
  • 09. May. 2019
Atsevišķi partijas "KPV LV" deputāti Valsts prezidenta amatam virzīs frakcijas deputātu Didzi Šmitu, Latvijas Televīzijai apstiprināja deputāti.

Saeimas opozīcija tikmēr savākusi 34 parakstus, lai Saeimas ārkārtas sēde par Valsts prezidenta ievēlēšanu notiktu nedēļu vēlāk - 5. jūnijā. Līdz šim valdošā koalīcija bija neoficiāli vienojusies, ka prezidenta ievēlēšana varētu notikt 29. maijā.

Atsevišķi opozīcijas deputāti neslēpj, ka ar šo soli vēlējušies iejaukties prezidenta ievēlēšanā. Šmits no komentāriem sarunā ar Latvijas Televīziju atteicās, sakot, ka runās pirmdien, ka kandidatūru plānots oficiāli iesniegt.

Ceturtdien Egila Levita kandidatūru prezidenta amatam iesniegusi koalīcija, bet pēcpusdienā ZZS iesniedza tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru. Līdz ar to par Valsts prezidenta amatu cīnīsies vismaz trīs personas.

Lasītākās ziņas valstī

KONTEKSTS:

Valdības koalīcijas partijas vienojušās Valsts prezidenta amatam virzīt Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu. Partijā “KPV LV” par prezidentu gan būs brīvais balsojums, tomēr paredzams, ka Levitam balsu pietiks.

Esošais Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav paziņojis, vai piekristu kandidēt uz otro termiņu augstajā amatā. Latvijas Zaļā partija gan paudusi gatavību Valsts prezidenta amatam atkārtoti virzīt  Vējoni, bet pēc koalīcijas paziņojuma viņa izredzes tikt pārvēlētam gan ir mazinājušās.

“KPV LV” prezidenta amatam izskatīja stomatoloģes Alēnas Butkēvičas kandidatūru,  kā arī tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru.

Autors: LSM.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti