Dalies:

Porziņģa skandālā maz faktu, NBA ir latvieša pusē

Porziņģa skandālā maz faktu, NBA ir latvieša pusē
LETA_Ieva_Leiniša
  • 08. Apr. 2019
Arvien medijos dzirdami viedokļi un komentāri par nesen publicitāti guvušo Kristapa Porziņģa skandālu. Latviešu basketbolistu izvarošanā apsūdz viņa bijusī kaimiņiem, tomēr lietā pierādījumi nav viennozīmīgi un skaidri. Basketbolistam uzticību paudusi arī Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēlētāju asociācija, kas varētu liecināt par latvieša nevainību.
 
Savā trešajā sezonā NBA Porziņģis kļuva par Ņujorkas “Knicks” līderi. Tomēr veiksmīgais sezonas gājums apstājās 2018. gada 7. februāra spēlē ar Milvoki “Bucks”. Porziņģis tovakar guva smagu ceļgala traumu – sarautas krusteniskās saites. Jau tobrīd bija zināms, ka ārstēšanās aizņems vismaz gadu.

Pirms nepilnas nedēļas pasaules medijus pārsteidza ziņa, ka Kristaps Porziņģis esot izvarojis savu 29 gadus veco kaimiņieni, vien pāris stundas pēc savainojuma gūšanas. Ņujorkas policija apstiprinājusi, ka uzsākusi izmeklēšanu par apsūdzībām, kuras kāda vārdā neminēta sieviete iesniegusi policijā.

Kristapa Porziņģa personība ir patiesi publiska un iekārojama – īpaši tirgvedības ziņā. Tāpēc Porziņģa apsūdzēšana izvarošanā nav tikai Latvijas, bet visas pasaules ziņa. Šobrīd par notiekošo varam spriest vienīgi pēc ziņām ASV medijos, jo izmeklēšana ir tikai sākuma stadijā.

Zvērināts advokāts Matīss Kukainis skaidroja, ka ASV bieži vien šādās situācijas medijos ir trūcīgs informācijas daudzums, lai nevarētu ietekmēt lietas attīstību. „Amerikā viņi negrib, lai medijos parādās informācija, jo tā var ietekmēt potenciālos zvērinātos,” stāstīja Kukainis.

Lasītākās ziņas valstī

Kopumā šobrīd stāsts veidojas gana aizdomīgi, sākot jau ar datumu, kurā apsūdzētā norāda, ka Porziņģis viņu būtu seksuāli izmantojis. Turpinot ar cietušās sniegtajiem paziņojumiem. Īpaši ņemot vēra faktu, ka sieviete ziņoja par šo notikumu policijai tikai gadu pēc atgadījum, kad saziņā ar Ņujorkas "Knicks" organizāciju neizdevās iegūt 68 tūkstošus dolārus, ko it kā Porziņģis solījis samaksāt. Tiek apgalvots, ka liepājnieks naudu nav maksājis pat pēc parakstītās vienošanās, ko gan sieviete nevar policijai uzrādīt, lai šī situācija nekļūtu publiska. Tas rada jautājumu vai apsūdzētājai svarīgs ir tiesiskums, vai konkrētā naudas summa.

Porziņģa puse jau pagājušajā gadā informēja gan NBA, gan Federālo Izmeklēšanas biroju par naudas izspiešanas mēģinājumu.

Šobrīd policija un FIB veic izmeklēšanu. Medijos nopludinātā informācija parāda apsūdzētās e-pasta saraksti ar "Knicks" organizāciju, kurā atklājās, ka cietusi palika pie Porziņģa līdz pat nākamajam rītam, un vēlāk vēlējusies uzsākt romantiskas attiecības, uz ko Kristaps neatbildēja. Tas kalpoja par iemeslu, lai ar "Knicks" palīdzību dabūtu pieprasītos 68 tūkstošus, kas it kā paredzēti sievietes brāļa mācību maksas segšanai.

Kukainis ir nedaudz pārsteigts, jo šādas lietās parasti daudzi advokāti vēlas aizstāvēt cietušo. Tā kalpotu viņiem par reklāmu, jo medijos izskanētu advokāta vārds.

Janvāra beigās Porziņģi visai negaidīti aizmainīja uz Dalasas "Mavericks", ja tobrīd līgai būtu pārliecība, ka apsūdzībām ir pamats. Šāds darījums visticamāk nebūtu apstiprināts. Turklāt "Mavericks" organizācija zināja par gaidāmo notikumu attīstību. Šonedēļ savu atbalstu izteica arī līgas spēlētāju asociācija.

Žurnālists Armnds Puče skaidroja, ka līgas spēlētāju asociācija izteikusi uzticību Porziņģim, kas liecina par lielu atbalstu latviešu basketbolistam.

Vairums sponsori pagaidām atturas no komentāriem. Tomēr banka "Citadele" norādīja, ka rūpīgi seko līdzi lietas gaitai. „Ilglaicīgo sadarbību neļausim ietekmēt neapstiprinātai informācija,” pauda banka.

„Šī lieta ir mācība gan viņam [Porziņģim], gan videi, nozarei un industrijai,” par lietas nopietnību izteicās Puče. Žurnālists arī skaidroja, ka šāda situācija notikusi, jo ap spēlētāju grozās liela nauda.

Pagaidām ir pāragri paredzēt, kad lieta varētu tuvoties finiša taisnei. Neapvainojot nevienu pusi, tomēr svarīgāki, lai policija spēj pierādīt vai notikusi izvarošana, vai naudas izspiešana, un atbildīgais saņemtu taisnīgu sodu.

Autors: LSM.lv
Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti