Dalies:

Portālam latviesi.com seši jauni korespondenti visā pasaulē

Portālam latviesi.com seši jauni korespondenti visā pasaulē
CC0 licence
  • 29. Jun. 2020

Saglabāt pasaules latviešu diasporas saikni ar Latviju, stiprināt nacionālo identitāti un nodrošināt kvalitatīvu informāciju par iespējām iesaistīties pilsoniskās līdzdalības aktivitātēs Latvijā un savās mītnes zemēs, kā arī veicināt kopienu atpazīstamību un paplašināt kopējo diasporas kopienu katalogu. Tie daži no iemesliem, kādēļ portālam Latviesi.com no šīs nedēļas pievienojas seši jauni korespondenti jeb vēstneši dažādos pasaules reģionos.

Vēstneši pārstāvēs piecus lielākos diasporas reģoinus - Kanādu, ASV, Skandināviju, Vāciju un Beniluksa valstis, Britu salas un tiks ziņots arī par pasaules latviešiem aktuālo no Latvijas. Pieaicinātie vēstneši 18 nedēļu garumā gatavos notikumu apkopojumus un ziņas, veidos intervijas ar latviešiem pasaulē. Šādā veidā latviesi.com dos iespēju uzzināt, kā mūsu tautieši dzīvo savās mītnes zemēs, un smelties idejas savu kopienu attīstībai un jaunu aktivitāšu ieviešanai.

Sevišķi nozīmīgi tas ir šajos Covid-19 laikos, kad daudzas klātienes diasporas aktivitātes tika apturētas, taču – kā allaž – latvieši bija radoši un atraduši citus veidus, kā uzturēt saikni. Arī diasporas medijiem šīs saiknes uzturēšanā ir liela nozīme, uzskata latviesi.com galvenais redaktors Kristaps Grasis.

Lasītākās ziņas

“Tagad portāls latviesi.com  sper nākamo attīstības soli, pieaicinot cilvēkus, kas strādā un darbojas zemēs, kur mīt latvieši. Mūsu uzdevums ir gan apzināt to, kas notiek latviešu diasporas mītnes zemēs, gan arī sniegt interesantu informāciju tiem, kurus varbūt līdz šim vēl nemaz neesam sasnieguši,” jaunā projekta mērķi skaidro Grasis. “Tādēļ mums ir svarīgi apzināt gan latviešu organizāciju darbu dažādās valstīs, gan arī sameklēt un sastapt cilvēkus, kas darbojas šajās valstīs, bet par kuriem līdz šim nezinājām. Latviešu diaspora ir kļuvusi tik plaša, ka komunikācija ar to ir būtiski svarīga gan pašiem ārzemēs dzīvojošiem tautiešiem, gan Latvijai, uzturot sakni ar saviem cilvēkiem visā pasaulē. Tāds ir latviesi.com uzdevums, un tam tagad atveram jaunu iespēju lapu.”

Latvieši.com rūp, lai “piektajā novadā” dzīvojošie tautieši iegūtu aktuālu un kvalitatīvu informāciju par mītņu zemju pasākumiem un aktualitātēm, izcilām personībām, par politiski ekonomisko attīstību Latvijā, kā arī remigrācijas pasākumiem un līdzdalības iespējām. Par katru no reģioniem konkrētā nedēļas dienā gaidāms aktuāls raksts.

Ar vēstnešiem iespējams sazināties personīgi, lai dalītos aktuālos tematos un informētu par savu organizāciju aktivitātēm, piesaistot tām plašāku dalībieku loku. Latviesi.com ir lielākais diasporas medijs, kurš sasniedz vairāk nekā 100 000 tautiešus pasaulē.

  • Pirmdienās, kopš 29.jūnija ar jaunumiem no Britu salām, t.sk. Skotiju un Īriju informēs Aija Grifina, e-pasts saziņai aija.stikane@gmail.com;
  • Otrdienās, kopš 30.jūnija ar jaunumiem par Skandināvijas reģionu informēs Amanda Zemīte, e-pasts saziņai aazemite@gmail.com;
  • Trešdienās, kopš 1.jūlija ar jaunumiem no Kanādas informēs Viesturs Zariņš, e-pasts saziņai starkis@sympatico.ca;
  • Ceturtdienās, kopš 2.jūlija ar jaunumiem un diasporai saistošām aktivitātēm Latvijā informēs Sallija Benfelde, e-pasts saziņai sallijab@inbox.lv;
  • Piektdienās, kopš 3.jūlija ar jaunumiem no Vācijas un Beniluksa reģiona valstīm informēs Ieva Alberte, e-pasts saziņai ieva.alberte@gmail.com;
  • Sestdienās, kopš 4.jūlija ar jaunumiem no ASV informēs Taira Zoldnere, e-pasts saziņai taira.zoldnere@gmail.com.

Tiek turpināts darbs arī pie lielākā diasporas kopienu kataloga papildināšanas, tāpēc, ja Jūsu organizācija vēl nav atrodama portāla latviesi.com organizāciju sadaļā, ir iespēja tajā bez maksas izveidot savas kopienas mājas lapu. Lai to paveiktu, jāsazinās ar projekta tehnisko koordinatoru un latviesi.com galveno redaktoru Kristapu Grasi, e-pasts kristaps@latviesi.com.

 

Projekts „Latvieši.com komunikācijas platformas attīstība” (Līguma Nr. 2020.LV/DP/09/04) tiek īstenots „Pilsoniskās līdzdalības veicināšanas programmā diasporas NVO darbības atbalstam”. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

           

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti