Dalies:

Politologs Filips Rajevskis: Sabiedrībai būtu no viņas jāatpūšas

Politologs Filips Rajevskis: Sabiedrībai būtu no viņas jāatpūšas
  • 02. Aug. 2018

"Nav māksla izrunāties slikti pašam par savu valsti, diskreditēt to. Māksla ir izskaidrot, parādīt savu valsti no labās puses – šī māksla viņai būtu krietni jāpamācās. Un es domāju, ka tas ir arī ļoti negatīvs signāls, ja viņa pirms braukšanas uz savu jauno mītnes zemi kritizē valsti, kuru pati pārstāv." Ziņu par Solvitas Āboltiņas kļūšanu par Latvijas vēstnieci Itālijā sarunā ar Romānu Meļņiku komentē politologs Filips Rajevskis.

 

Ziņa, ka par Latvijas vēstnieci Itālijā akreditēta no politikas faktiski izmestā partijas "Vienotība" līdere Solvta Āboltiņa, šonedēļ izraisījusi plašu ažiotāžu. Cik pamatota ir šī ažiotāža?
Es domāju, ka tā ir pamatota. Te pēc būtības ir trīs aspekti. Pirmais - es izlasīju arī Ārlietu ministra skaidrojumu, kāpēc viņa ir šim amatam virzīta, un, ja mēs abstrahējamies no personālijām, šis skaidrojums būtu pieņemams. Protams, ja cilvēks ir bijis diplomātiskajā dienestā, viņam ir diplomātiskais rangs, viņa ir izgājusi visas pārbaudes, būtu tikai normāli, ka cilvēkam tiek dota iespēja atgriezties no politikas savā profesionālajā darbībā - tam es nevaru nepiekrist, jo savādāk mums tiešām var sākt veidoties problēma, ka cilvēki negribēs iet politikā, jo īstenībā nav daudz veiksmes stāstu par iziešanu ārā no politikas.

Visu interviju lasiet portālā diena.lv

Lasītākās ziņas valstī

 

Raksta autors: Aivars Liepiņš, Dienas mediji
Foto: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti