Dalies:

Polijā, Bulgārijā un Rumānijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi tiek aicināti piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās, balsojot pa pastu

 Polijā, Bulgārijā un Rumānijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi tiek aicināti piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās, balsojot pa pastu
  • 25. Apr. 2018

Sākot ar 2018. gada 5. maiju Polijā, Bulgārijā un Rumānijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi tiek aicināti izmantot iespēju piedalīties 13. Saeimas vēlēšanās, balsojot pa pastu.

Pieteikties balsošanai pa pastu var darba dienās no 10:00 līdz 12:00 Latvijas vēstniecības Polijā konsulārās nodaļas telpās.

Lai reģistrētos balsošanai pa pastu, nepieciešams:

  1. Iesniegums, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese un adrese Polijā, uz kuru nosūtāmi vēlēšanu materiāli.
  2. Latvijas pilsoņa pase.

Balsošanai pa pastu jāreģistrējas līdz 2018. gada 14. septembrim, nogādājot iesniegumu un pasi vēstniecībā 19 Królowej Aldony Str. 03-928 Warsaw, Poland (Skatīt kartē).

Ja vēlētājam nav iespēju pašam ierasties vēstniecībā, lai reģistrētos balsošanai pa pastu, vēlētāja iesniegumu un pasi pārstāvniecībā drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona (trešā persona, kurai ir derīgs personu apliecinošs dokuments). Vēstniecībā pieņems arī tos iesniegumus, kas būs nosūtīti pa pastu, ja vien iesniegumam būs pievienota Latvijas pilsoņa pase.

Saņemot vēlētāja iesniegumu, vēstniecības darbinieks reģistrēs vēlētāju balsotāju sarakstā, iespiedīs pasē spiedogu par dalību 13. Saeimas vēlēšanās un izsniegs izziņu, kas apliecinās, ka vēlētājs ir reģistrēts balsošanai pa pastu.

Jāievēro!

  1. Reģistrējoties pasta balsošanai, vēlētājam nebūs iespēju balsot vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, jo vēlētāja pasē jau būs atzīme par dalību vēlēšanās.
  2. Līdz 2018. gada 14. septembrim vēlētājam ir tiesības mainīt adresi, uz kuru nosūtāmi balsošanas materiāli. Par šo vēlmi jāpaziņo vēstniecībai, kurā vēlētājs reģistrējies balsošanai pa pastu.

Detalizēta informācija par 13. Saeimas vēlēšanām pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.


Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti