Dalies:

Policija pārbauda gadījumu par "Covid-19" saslimuša skolēna laišanu uz skolu

Policija pārbauda gadījumu par "Covid-19" saslimuša skolēna laišanu uz skolu
LETA/Evija Trifanova
  • 18. Mar. 2020

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par gadījumu, kad pēc atgriešanās no ceļojuma Spānijā uz skolu devies kāds Salaspils 1.vidusskolas audzēknis, kuram vēlāk apstiprināta jaunā koronavīrusa izraisītā slimība "Covid-19".

Skolēns 9.martā atgriezies no Spānijas un līdz 12.martam apmeklējis skolu, informē Salaspils novada domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Lolita Balcerbule. Simptomi skolēnam parādījušies 13.martā, kad klātienes mācības skolā jau bijušas pārtrauktas valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ.

Izglītības iestāde ir sazinājusies ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), kā arī apziņojusi visu klasesbiedru ģimenes un iesaistītos skolotājus, norādot viņiem uz pašizolācijas un pašnovērošanas nepieciešamību turpmākās 14 dienas. Saraksts ar saslimušā skolēna kontaktpersonām ir iesniegts SPKC, piebilda Balcerbule.

Lasītākās ziņas valstī

Tikmēr izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē paziņoja, ka konkrētā audzēkņa laišana uz skolu ir vērtējama kā vecāku atbildība, kad bija aicinājums to nedarīt. Reizē ministre piebilda, ka ārkārtējā situācija tika izsludināta tikai 12.martā.

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 11 jauni "Covid-19" saslimšanas gadījumi, savukārt kopumā valstī līdz šim reģistrēts 71 ar koronavīrusa izraisīto slimību sasirdzis cilvēks, informē SPKC.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti