Dalies:

Policija izmeklē Kariņa sievas nekustamā īpašuma darījumu

Policija izmeklē Kariņa sievas nekustamā īpašuma darījumu
  • 03. Apr. 2019

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi pēc Saeimas opozīcijas deputāta Alda Gobzema iesnieguma, kurā lūgts izvērtēt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) sievas Andas Kariņas veiktu nekustamā īpašuma darījumu.

Gobzems vērsās ar iesniegumu tiesībsargājošās iestādēs par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināmo maksājumu nomaksas saistībā ar darījumiem par nekustamo īpašumu Skolas ielā 2, Rīgā.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA apstiprināja, ka, ņemot vērā iesniegumu Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldē, sākta resoriskā pārbaude.

Lasītākās ziņas valstī

Kariņš pārmetumus noraidījis. Viņš sociālajā tīklā "Facebook" publicēja ierakstu, kurā norādīja, ka viņam agrāk piederējis nekustamais īpašums Rīgā, Skolas ielā 2, kuru ilgstoši pārvaldījusi viņa sieva. Pēc kāda laika nolemts, ka tas tiks pārrakstīts viņai pilnībā.

"2014.gadā manu sievu uzrunāja pircējs, kurš piedāvāja iegādāties šo īpašumu. Viņi vienojās, ka īpašumu ieguldīs jaunizveidota uzņēmuma pamatkapitālā un pārdos uzņēmuma kapitāldaļas. Mana sieva pārdeva savas kapitāldaļas, nomaksājot visus nodokļus. Darījums ilga vairākus mēnešus. Vēlos uzsvērt, ka mana sieva darījumā neizmantoja ārzonu uzņēmumus," uzsvēra Kariņš.

Gobzems prasa pārbaudīt iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināmo maksājumu nomaksas. Viņa iesniegums adresēts Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītājai Ilze Znotiņai, bet kopijas nosūtītas arī iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV), Valsts drošības dienesta priekšniekam Normundam Mežvietim, Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizītim, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektorei Ilze Jaunzemei un Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšniekam Pēterim Bauskam.

Gobzems iesniegumā pauž aizdomas, ka Anda Kariņa ir bijusi iesaistīta nekustamā īpašuma darījumā, kurš, iespējams, bijis saistīts ar kādu Kipras ofšoru.

Autors: LETA

Foto:  Foto: Ernests Dinka, Saeima

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti