Dalies:

Policija aktivizē cīņu pret viltus ziņu izplatītājiem

Policija aktivizē cīņu pret viltus ziņu izplatītājiem
CC0 licence
  • 20. Feb. 2020

Valsts policija (VP) īsā laikā aizturējusi jau otro viltus ziņu izplatītāju. Šoreiz tas ir 2001.gadā dzimis jaunietis, kurš interneta vietnē publicējis nepatiesas ziņas par koronavīrusa izplatību Latvijā.

Aizturētais jaunietis interneta vietnē bija uzrakstījis, ka "Cēsīs reģistrēti pirmie koronavīrusu inficēšanās gadījumi; cilvēkus lūdz uzmanīties!", kas izraisīja plašu sabiedrisko rezonansi un ietekmēja valsts un pašvaldību iestāžu darbu.

Kriminālprocess pret jaunieti sākts par huligānismu, proti, par rupjas sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru un iestāžu darbu. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Lasītākās ziņas valstī

Policija rīcībā ir rīki šādu ziņu izplatītāju identificēšanai un atrašanai. Tā noticis arī šajā gadījumā, kad interneta izlūkošanas un izmeklēšanas pasākumu komplekss rezultējās ar vietnes servera fiziskās atrašanas vietas noteikšanu, vietnes izstrādātāja, informācijas ievietotāja un tās administratora identificēšanu un atrašanās vietas noteikšanu, informē policija.

Policija jaunieti aizturēja un ievietoja īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, bet vēlāk piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Pirms vairākām nedēļām VP aizturēja arī Niku Endziņu saistībā ar internetā izplatītu paziņojumu, kurā aicināts "likvidēt ķīniešus". Viņš pašlaik atrodas apcietinājumā. Endziņš atrodas uz apsūdzēto sola citā kriminālprocesā, kas saistīts ar viltus ziņu izplatīšanu.

VP aicina iedzīvotājus neatbalstīt viltus ziņu vietnes un nevairot negodprātīgu portālu uzturētāju peļņu, ar tām daloties sociālajos tīklos. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti