Dalies:

Pleskavā ar konsulāta dalību atklāta mākslinieka Pāvela Ostapceva gleznu, kā arī tradicionālās un mūsdienu keramikas izstāde

Pleskavā ar konsulāta dalību atklāta mākslinieka Pāvela Ostapceva gleznu, kā arī tradicionālās un mūsdienu keramikas izstāde
  • 27. Aug. 2018

Latvijas simtgades ietvaros 20. jūlijā Krievijas mākslinieku galerijā Pleskavā ar konsulāta dalību tika atklāta mākslinieka Pāvela Ostapceva glezna, kā arī tradicionālās un mūsdienu keramikas izstāde, kura veltīta Latgales tēmai - “Latgale zelta druvās”.

Mākslinieks, grafiķis un gleznotājs Pāvels Ostapcevs dzimis 1958. gada 20. aprīlī Rēzeknē. 1975. gadā tika uzņemts K. Savicka Penzas Mākslas skolā. 1984. gadā P. Ostapcevu uzņēma Mākslinieku savienības Jauno mākslinieku apvienībā. Viņš regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs (Krievija, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Lielbritānija, Gruzija). Mākslinieka darbi iekļauti albuma kataloga „International Contemporary Artists” 5. Sējumā (2013. g.) un 10. sējumā (2015. g.), kas izdoti ASV un Ņujorkā, kā arī Anglijā izdotajā gada grāmatā „Hidden Treasure Art Magazine” (2014. g.).

Tieši dzimtās puses dabas skaistums iedvesmo mākslinieku un ir kļuvis par galveno tēmu P. Ostapceva radošajā darbībā, kurā viņš apvieno krievu mākslas skolas ietekmi ar Latvijas mākslinieku tradīcijām. Mākslinieks bieži glezno dabā. Izsekojot viņa darbu nosaukumiem un noskaņām, var gūt emocionālu priekšstatu par Latgalei raksturīgo ainavu.

Lasītākās ziņas valstī

Izstādes atvēršanā piedalījās Rēzeknes un Pleskavas amatpersonas, kā arī plašs interesentu loks.

Foto: Latvijas Republikas konsulāts Pleskavā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti