Dalies:

Pīterboro Latviešu biedrība UK aicina diasporas jauniešus piedalīties praktiskās darbnīcās

Pīterboro Latviešu biedrība UK aicina diasporas jauniešus piedalīties praktiskās darbnīcās
  • 16. May. 2020

Pīterboro Latviešu biedrība Lielbritānijā, kas jau no aprīļa realizē projektu, kas ir īpaši vērsts uz diasporas jauno paaudzi, kura ikdienā mācās, studē vai strādā angliskā vidē, aicina ikvienu diasporas jaunieti piedalīties bezmaksas nodarbībās, lai veicinātu līdzdalību NVO darbā. Tuvākās nodarbības, kurās iespējams piedalīties, notiks 19. un 22. maijā.

  • 19. maijā notiks teorētiskā un praktiskā nodarbība “Jauniešu līdzdalības iespējas Latvijā un Eiropā”, kas paredzēta jauniešiem vecumā no 13-30 gadiem, lai apgūtu iespējas, kā realizēt savas iniciatīvas un gūt tām gan finansiālu, gan cita veida atbalstu.
  • 22. maijā notiks apmācības “Jauniešu iesaiste NVO darbā un resursu piesaiste jauniešu iniciatīvu atbalstam”, kas sniegs ieskatu, kā inovatīvā veidā iesaistīt jauniešus nevalstisko organizāciju, kā arī Pīterboro Latviešu biedrības darbībā un palīdzēt jauniešiem realizēt viņu iniciatīvas.

Pielāgojoties pasaules notikumiem, nodarbības notiks ZOOM platformā, līdz ar to tajās ir iespēja piedalīties ikvienam diasporas latviešu jaunietim, lai kur arī būtu viņa mītnes vieta.

Projektu “Pilsoniskās līdzdalības veicināšana latviešu kopienā Pīterboro”, kura ietvaros notiks šīs meistardarbnīcas, finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Lasītākās ziņas valstī

“Apmācītie jaunieši jeb jaunie speciālisti turpmāk būs pietiekami zinoši un izglītoti, lai aktīvi iesaistītos gan Pīterboro latviešu biedrības, gan savu vietējo kopienu nevalstisko organizāciju attīstībā, uzturētu un pilnveidotu pilsonisko līdzdalību mītnes vietā un Latvijā”, saka Pīterboro Latviešu biedrības vadītāja Inese Asermane un turpina: “Tāpat Pīterboro latviešu biedrība realizēs sen loloto sapni – veiks pētījumu profesionāļu vadībā. Pētījuma rezultātā tiks noskaidrots, kas ir labākais veids, kā latviešu jauniešiem, dzīvojot svešumā, saglabāt saikni ar Latviju, veicināt diasporas jauniešu pašorganizēšanos un līdzdalību arī Latvijas sabiedriski politiskajā dzīvē.”

Projekta “Pilsoniskās līdzdalības veicināšana latviešu kopienā Pīterboro” ietvaros vairāku mēnešu garumā norisināsies praktiskās darbnīcas biedrības kapacitātes stiprināšanai un plenērs saiknes ar Latviju stiprināšanai. Plenērā jaunieši darbosies profesionāļu vadībā kopā ar jau pieredzes bagātajiem diasporas pārstāvjiem un vienaudžiem no Latvijas.

Projekts norisinās laika posmā no aprīļa līdz oktobrim. Dalībai projekta organizētajos pasākumos var pieteikties Facebook platformā Pīterboro Latviešu biedrības lapā.

Plašākai informācijai: Iveta Sūna, projekta vadītāja, tālr. 07479953252, e-pasts: iveta@peterboroughlatvians.org.uk, https://peterboroughlatvians.org.uk/.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti