Dalies:

Pirmo reizi Vītolu fonda vēsturē administrētās stipendijas saņem 704 studenti no visas Latvijas

Pirmo reizi Vītolu fonda vēsturē administrētās stipendijas saņem 704 studenti no visas Latvijas
  • 05. Sep. 2018

Pateicoties 203 ziedotājiem no Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Zviedrijas, Vācijas, Dānijas, Ēģiptes, Izraēlas un Latvijas, jaunajā mācību gadā Vītolu fonds administrēs un izmaksās 704 stipendijas. Ar ziedotāju atbalstu studijas uzsāks 282 pirmkursnieki, bet 422 esošie stipendiāti studijas turpinās. Šajā mācību gadā fonds izmaksās vairāk kā 1 200 000 EUR, informē Vītolu fonds.

Vītolu fonds sadarbojas ar 30 uzņēmumiem, 7 fondiem, 27 organizācijām un korporācijām, 107 privātpersonām, un dibinātas 32 testamentāro novēlējumu stipendijas. Īpašā Draugu stipendija – pateicoties bijušo stipendiātu un citu labvēļu ziedojumiem – atbalstīs 16 jaunos studentus. Stipendiju lielumu nosaka ziedotājs, un tās ir sākot no 1500 EUR līdz 6000 EUR.

Jauniete Anna pēc stipendijas saņemšanas pateicībā rakstīja: "Šogad stipendija bija kā vismelnākā mākoņa zelta maliņa, jo mēnesi pirms tās piešķiršanas mana mamma, vienīgā ģimenes uzturētāja, zaudēja darbu. Kļūt par biologu ir mans sapnis jau no pamatskolas, jo bioloģija ir mana sirdslieta. Es no sirds un ar prieka asarām pateicos par šo piešķirto stipendiju savā un ģimenes vārdā!"

Lasītākās ziņas

Fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās. Pieteikšanās nākamā mācību gada stipendijām no 2019. gada 15. janvāra līdz 1. martam. Paldies visiem ziedotājiem par ieguldījumu Latvijas jauniešu izglītībā!

Foto: Vītolu fonds

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti