Dalies:

Pirmo reizi Latvijas kino vēsturē inscenēta trimdas latviešu pēckara dzīve Anglijā

Pirmo reizi Latvijas kino vēsturē inscenēta trimdas latviešu pēckara dzīve Anglijā
  • 22. Feb. 2019

Viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem televīzijas projektiem Latvijā – daudzsēriju filma ”Sarkanais mežs” pie Latvijas televīzijas skatītājiem nonāks 2. martā, un šis vēsturiskais stātsts par trimdas latvieša dzīvi pēckara Anglijā būs skatāms arī ārpus Latvijas –interneta vietnē www.replay.lv.

Kā portālu “Latviesi.com” informē Latvijas televīzijā, seriāla notikumi risinās 1949. gadā, kad angļu izlūkdienests MI6 cenšas iegūt informāciju par situāciju Padomju Savienības okupētajā Baltijā. Galvenais varonis Vitolds kopā ar citiem latviešiem ikdienā strādā smagu darbu karjeros, bet Velta ir medmāsa hospitālī. Viņi sapņo doties uz ASV, krāj naudu, plāno kāzas un kārto nepieciešamos dokumentus, jo ASV rūpīgi atlasa emigrantus. Taču Vitolds izlemj piedalīties misijā Dzimtenē, cerība mainīt vēsturi, maina viņa dzīvi.

 

Lasītākās ziņas

“Pirmo reizi Latvijas kino vēsturē ir inscenēta trimdas latviešu pēckara dzīve Anglijā. Tā ļauj skatītājam ne tikai ielūkoties šajās nezināmajās vēstures lappusēs, bet arī šodienas emigrantu acīm uzdot to pašu jautājumu - ko man nozīmē Latvija un ko es tās labā esmu gatavs darīt?” par “Sarkanā meža” nozīmi šodienas Latvijā stāsta idejas autors, režisors un filmas mākslinieks Normunds Pucis.

Scenārijs balstīts uz patiesiem notikumiem pagājušā gadsimta vidū, kad Lielbritānijas un Padomju Savienības specdienestu savstarpējās cīņas lauks bija arī Latvijas meži. “Tas ir stāsts par vienkāršiem cilvēkiem sarežģītos apstākļos, kad ar viņu dzīvēm spēlējas lielvaru specdienesti. Filmas varoņiem ar to jātiek galā, jāspēj kalpot Dzimtenei un palikt dzīviem. Uzticēties nevar nevienam,” intriģējošos sižeta pavērsienus ieskicē prodeucenta Arta Ģiga.

Galvenajā - bijušā leģionāra Vitolda Reķa - lomā iejuties jaunais aktieris Jēkabs Reinis, viņa līgavu Veltu atveido Agnese Cīrule, un kopā ar viņiem galvenajās lomās iejūtas arī Dainis Grūbe un Jānis Vimba. Latvijas vēstnieku Lielbritānijā atveido leģendārais Uldis Dumpis, bet viņa kundzi spēlē Aurēlija Anužīte. Citās lomās iejūtas Jurijs Djakonovs, Elīna Vaska, Uldis Anže, Hermans Skučs, Pāvels Griškovs, Juris Žagars, Juris Kalniņš, Maija Doveika, Kaspars Gods, Imants Strads un citi.

Tituldziesmu daudzsēriju filmai ”Sarkanais mežs” komponējis Zigmars Liepiņš, bet tekstu rakstījis viens no no filmas scenārija autoriem – Matīsam Gricmanim. Dziesmu “Nav laika gaidīt” iedziedājis Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis.

 

Kā informē Latvijas televīzijā, daudzsēriju filmu “Sarkanais mežs” rādīs no 2. marta, sestdienās plkst. 21.25 LTV1 un replay.lv. Savukārt 1. martā plkst. 21.15 LTV1 un replay.lv būs vērojams stāsts par vērienīgās daudzsēriju filmas tapšanu.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti