Dalies:

Pirmo balvu par mūža ieguldījumu ārlietās pasniedz Nagobads-Ābolai

Pirmo balvu par mūža ieguldījumu ārlietās pasniedz Nagobads-Ābolai
Ekrānšāviņš
  • 10. Sep. 2019

Otrdien oficiāli atzīmē ārlietu dienesta simtgadi. Ārlietu ministrijas darbinieki svinīgā pasākumā pulcējušies Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Un ar šo dienu tiek iedibināta jauna tradīcija – ik gadu pasniegt balvu par mūža ieguldījumu ārlietās. Kā pirmajai īpašā sudraba grāmatzīme ar gravējumiem otrdien pieškirta vienai no pazīstamākajām un ilggadīgākajām Latvijas diplomātēm Ainai Nagobads-Ābolai.

Viena no pirmajām atjaunotās Latvijas diplomātēm Nagobads-Ābola apbalvojumu saņēmusi savās mājās Parīzes piepilsētā Vezinē, kur viņa arvien turpina aktīvi sekot līdzi norisēm Latvijā.

Nagobads-Ābola pasaulē nāca, kad pirmajai brīvvalstij bija divi gadi, līdz ar to arī ar Latvijas diplomātisko dienestu viņa ir teju vienaudze. Diplomātes ceļš bija līdzīgs kā daudzām Latvijas ģimenēm, kas bija spiestas doties bēgļu gaitās pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados. Sākumā viņa nonāca Vācijā, tad Marokā un pēc tam Francijā. Nagobads-Ābola studēja medicīnu un vēlāk palīdzēja vīram Guntaram Ābolam uzņēmuma dibināšanā un vadībā. Kad pēc ilgstošiem okupācijas gadiem Latvija atguva neatkarību, Nagobads-Ābola kļuva par Latvijas goda konsuli un pēc tam par pirmo Latvijas vēstnieci Francijā, nerezidējošo vēstnieci Spānijā un Portugālē. 

Lasītākās ziņas valstī

“Takas starp Latviju un Franciju tā bija aizaugušas, ka neviens cilvēks nezināja, kas tā Latvija tāda ir. Francijas ārlietu ministrs man teica: “Jūs esiet lapoņi, vai ne?” “O, nē,” es teicu, “Mēs esam Lettons”. Mēs bijām pilnīgi izdzēsti no kartes. Par to, protams, sovjeti bija rūpējušies,” stāsta Nagobads-Ābola.

“Mēs esam priecīgi tikuši vaļā no sovjetiem, jo Francijā nevarēja teikt – krievi. Es to ļoti ievēroju, un vienmēr biju uztrenējusies uz tiem sovjetiem,” saka Nagobads-Ābola.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti