Dalies:

Pirmizrādi piedzīvos režisores Kļavas dokumentālā filma par latviešiem Briselē

Pirmizrādi piedzīvos režisores Kļavas dokumentālā filma par latviešiem Briselē
  • 09. May. 2019

Šodien kinoteātrī “Splendid Palace” notiks Ineses Kļavas dokumetālās filmas “Brisele” pirmizrāde, portālu “Latviesi.com” informē filmas pārstāvji.

Darbu Briselē sauc par dzīvi zelta krātiņā. Latvieši Pēteris, Gints, Ineta un Andris strādā Briselē, bet tas varētu būt jebkur – stikla ēkas, sapulču telpas, kafijas automāti. To mēdz saukt arī par darbu burbulī – viņu dzīves ir atrautas no tā, ko Eiropas iedzīvotāji uzskata par realitāti.

Viņi strādā ar idejām un vīzijām, tāpēc varbūt pārsteidz, ka viņi ir dzīvi cilvēki, ne tikai pār krēsla atzveltni pārlikti mēteļi. Viņi strādā, lai iemiesotu idejas, kuru dēļ 1957. gadā tika dibināta Eiropas Savienība. Tomēr nesenie vēstures pavērsieni – terora akti Eiropas pilsētās, ASV, Krievijas un Ķīnas arvien agresīvākie gājieni, eiroskeptisma vilnis dalībvalstīs liek vaicāt, vai ES metode nav par naivu šim gadsimtam?

Vai šis milzu kuģis nav kļuvis par lēnu, 28 kapteiņiem raustot stūri katram uz savu pusi? Kurš vispār mīl Eiropu? Kurš to aizstāvēs? Vai 70 miera un sadarbības gadi nav tikai skaists sapnis, no kura pamodīsimies jau rīt?

“Latvijas izvēle būt Eiropas daļai un režisores Ineses Kļavas ironiskais skatījums par Briseles establišmentu filmā apliecina, ka kā nācija esam pietiekami spēcīga, ja reizē ar bailēm pazaudēt drošības sajūtu spējam arī par Eiropu un sevi pasmaidīt. Filma ir izteikts autoru redzējums kā cits skats uz Eiropu brīdī, kad vēlam Eiropas parlamentu,” tā filmas producente Elīna Gediņa - Ducena.

Dokumentālās filmas “Brisele” operatori ir Dāvis Doršs un Mārtiņš Jurevics, mūzikas autors - komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors - Anrijs Krenbergs, montāžu filmai veidojusi Inese Kļava, tekstu autore - Agnese Krivade, režisores asistentes - Adriāna Roze un Zane Ozoliņa.

Dokumentālā filma tapusi filmu studijā “Mistrus Media”. Tās producenti - Elīna Gediņa–Ducena un Gints Grūbe. Filmas tapšanu atbalstījis Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Konrāda Adenauera fonds.

No 10. maija filma “Brisele” būs kino “Splendid Palace” repertuārā, kā arī tiks izrādīta citviet Latvijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti