Dalies:

Pirmajā Eiropas Latviešu uzņēmēju un profesionāļu forumā Londonā spriedīs par platformu ekonomiskai sadarbībai ar Latviju

Pirmajā Eiropas Latviešu uzņēmēju un profesionāļu forumā Londonā spriedīs par platformu ekonomiskai sadarbībai ar Latviju
  • 29. Sep. 2017

Sestdien, 30. septembrī, Daugavas Vanagu namā Londonā pieredzes apmaiņai pulcēsies piecdesmit latviešu uzņēmēji un ekonomikas, investīciju un finanšu jomu profesionāļi no Lielbritānijas, Norvēģijas, Luksemburgas un Latvijas, kas ir ieinteresēti pieredzes apmaiņā un ciešākā sadarbībā ar Latvijas partneriem no privātā un valsts sektora. Forumu atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Sabiedrības integrācijas fonds.

Lielbritānijas – Latvijas Uzņēmēju kluba (UKLBN) un Eiropas Latviešu apvienības (ELA) iniciētais Eiropas Latviešu uzņēmēju un profesionāļu forums tiecas stiprināt diasporas pragmatisku sadarbību ar Latviju un ieguldījumu tās izaugsmē. Foruma rīkotāja UKLBN valdes locekle Edīte Brauela stāsta: “Mēs vēlamies parādīt un veicināt diasporas uzņēmību, sadarbību un ieguldījumu Latvijā. Forums ir arī vieta, kur mūsu uzņēmējiem un profesionāļiem stiprināt savstarpējos kontaktus, apmainīties ar pieredzi un idejām, kā arī gūt praktiski noderīgu informāciju par attīstības iespējām savās nozarēs. Mēs esam maza, bet stipra tauta, un mums jāturas kopā – lai kur mēs dzīvotu.”

Forumā tiks apspriestas pašreizējās iespējas un riski uzņēmējdarbības un finanšu sektora attīstībai, t.sk. Brexit kontekstā. Lielbritānijā un Norvēģijā darbojošies latviešu uzņēmēji dalīsies praktiskos ieteikumos un salīdzinošos vērtējumos par uzņēmējdarbības veidošanu šajās valstīs. Noslēgumā tiks analizētas dažādas diasporas uzņēmēju un profesionāļu sadarbības iestrādes, tostarp LIAA plānotās aktivitātes diasporas iesaistei Latvijas eksporta un investīciju veicināšanā.

ELA vicepriekšsēde Elīna Pinto norāda: “Forumā rosināsim veidot pastāvīgu daudznozaru platformu Latvijas izcelsmes uzņēmēju un profesionāļu mērķtiecīgai sadarbībai ar Latvijas partneriem. Savējo skats no malas un noturīga partnerība var dot pienesumu Latvijas uzņēmējdarbības un nozaru attīstībai. Tas ir svarīgi ikvienam no mums neatkarīgi no mītnes zemes.” Šī ierosme turpina šīsvasaras Eiropas Latviešu kongresa darbu un sasaucas ar Pasaules Latviešu ekonomikas un investīciju foruma idejām.

Sīkāka informācija par forumu. Dalība tikai ar ielūgumiem; mediju akreditācijai rakstīt uz info@uklbn.com.

Informāciju sagatavoja: Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienība, ela@latviesi.com; +352 691 981 524

Lasītākās ziņas valstī

ELA ir apvienojušās 23 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas no 18 Eiropas valstīm ārpus Latvijas. ELA uzdevums ir veicināt biedru organizāciju saskaņotu darbību latviskās izglītības un kultūras, pilsoniskās un ekonomiskās līdzdalības, kā arī mediju un komunikācijas jomās. ELA aizstāv Eiropas latviešu diasporas intereses un veicina sadarbību starp biedru organizācijām un partneriem Latvijā. ELA ir Latvijā reģistrēta biedrība ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

UKLBN ir Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas izcelsmes uzņēmēju tīklošanās klubs, kuram ir ap 1000 sekotāju. Klubs ir sarīkojis vairāk nekā 20 uzņēmēju tīklošanās pasākumus, kuru mērķi ir ar latviešu veiksmes stāstiem un pieredzi iedvesmot Lielbritānijā dzīvojošos latviešus attīstīt savus uzņēmumus, biznesa idejas, kā arī stiprināt Latvijas tautsaimniecību, t.sk. palīdzot Latvijas uzņēmumiem ienākt Lielbritānijas tirgū.

Foto: Eiropas Latviešu kongress, Diāna Taube, ELA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti