Dalies:

Pirmā nerezidējošā Latvijas vēstniece Indonēzijā būs Baiba Braže

Pirmā nerezidējošā Latvijas vēstniece Indonēzijā būs Baiba Braže
  • 11. Feb. 2015

11.februārī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš svinīgā ceremonijā Melngalvju namā pasniedza akreditācijas vēstules pirmajai Latvijas Republikas ārkārtējai un pilnvarotajai vēstniecei Indonēzijā Baibai Bražei. Vēstniece rezidēs Rīgā.

Nerezidējošā vēstniece Indonēzijā tiek nozīmēta, ņemot vērā arvien pieaugošo Dienvidaustrumāzijas reģiona ekonomisko un politisko lomu, kā arī, lai sekmētu jaunu eksporta tirgu apgūšanu. Līdz šim Latviju Indonēzijā pārstāv goda konsuli Ajubs Džunuss (Ayub Junus) Džakartā un Džahdža Santoso (Jahja Santoso) Rietumu Javā un Bali. Savukārt Indonēzijai ir nerezidējošais vēstnieks Latvijā ar rezidences vietu Stokholmā, Zviedrijā.

Nerezidējošās vēstnieces nozīmēšana veicinās Latvijas un Indonēzijas attiecību attīstību politiskajā, ekonomiskajā, kultūras un izglītības jomā un ir būtiska, ņemot vērā to, ka Indonēzija ir lielākā Dienvidaustrumāzijas Nāciju asociācijas (ASEAN) valsts un tās lielākā ekonomika, G-20 valstu grupas locekle.

Lasītākās ziņas valstī

B.Braže darbu Ārlietu ministrijā uzsāka 1993.gadā Starptautisko tiesību departamentā. No 1994.gada līdz 1995.gadam viņa strādājusi Starptautisko politisko organizāciju nodaļā, savukārt no 1995. līdz 1996.gadam vadījusi Humanitāro jautājumu nodaļu. 

Diplomāta karjeras laikā B.Braže strādājusi Latvijas Republikas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ņujorkā, bijusi padomniece iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu sagatavošanas grupā, Latvijas Republikas Ministru prezidenta padomniece ārpolitikas jautājumos, kā arī Pirmā politiskā departamenta direktore. No 2003. līdz 2008.gadam B.Braže bija Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Nīderlandes Karalistē, kā arī pastāvīgā pārstāve Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā. 

Šobrīd vēstniece B.Braže ir Ārlietu ministrijas Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja.

Foto: Stock.XCHNG

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti