Dalies:

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde: Par dzīvesvietas adresi ārvalstīs ir jāziņo

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde: Par dzīvesvietas adresi ārvalstīs ir jāziņo
  • 14. May. 2018

No š.g. 11. maija stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta 2011. gada 15. februāra noteikumos Nr. 131 "Iedzīvotāju reģistrā iekļauto ziņu aktualizēšanas kārtība", kas paredz pagarinātus termiņus, kādos personām ir pienākums sniegt ziņas par dzīvesvietas adresi ārvalstīs. Šāda ziņu sniegšana atvieglos tiesisko attiecību veidošanu ar Latvijas valsti.

Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem un personām, kas Latvijā saņēmušas reģistrācijas apliecību vai pastāvīgās uzturēšanās apliecību par pārcelšanos uz patstāvīgu dzīvi ārvalstīs ir jāziņo trīs mēnešu laikā (90 dienas).

Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem un personām, kas Latvijā saņēmušas reģistrācijas apliecību vai pastāvīgās uzturēšanās apliecību par ārvalsts dzīvesvietas maiņu, jāziņo mēneša laikā (30 dienas).

Savukārt personām, kuras Latvijā saņēmušas uzturēšanās atļauju par pārcelšanos uz dzīvi ārvalstīs vai ārvalsts dzīvesvietas adreses maiņu, jāziņo trīs darba dienu laikā.

Ziņas par dzīvesvietas maiņu ārvalstīs var sniegt elektroniski www.latvija.lv, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē vai tuvākajā Latvijas pārstāvniecībā ārvalstīs.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti