Dalies:

Pieteikti 45 EP vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs; tikai vienu pieteikuši paši vēlētāji

Pieteikti 45 EP vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs; tikai vienu pieteikuši paši vēlētāji
  • 12. Mar. 2019

Centrālā vēlēšanu komisija saņēmusi 45 ierosinājumus veidot Eiropas parlamenta vēlēšanu iecirkņus ārvalstīs. 44 no tiem iesniegusi Ārlietu ministrija, bet tikai vienu – paši vēlētāji. Jāpiebilst, ka atdot savu balsi par Eiroparlamenta kandidātiem iecirkņos ārzemēs varēs pirmo reizi, agrāk bija iespējama tikai balsošana pa pastu.

Ārlietu ministrija iesniegusi pieteikumus veidot 44 vēlēšanu iecirkņus dažādās Latvijas pārstāvniecībās, un par to apstiprināšanu vēl jālemj Centrālajai vēlēsanu komisijai. Komisijā pieļauj – ne visi pieteiktie iecirkņi tiks apstiprināti.

”Palūkojoties, kāda bija aktivitāte iecirkņos pārstāvniecībās iepriekšējās Saeimas vēlēšanās, ir vietas, kur bija tikai padsmit vēlētāju. Tā kā nauda iecirkņiem nav paredzēta, Centrālā vēlēšanu komisija piektdien lems, kurus no šiem iecirkņiem apstiprināt, kurus ne. Nav izslēgts, ka kaut kam nauda būs jāņem nost. Viens no variantiem ir samazināt vēlēšanu komisijas locekļu skaitu mazākajos Latvijas vēlēšanu iecirkņos, bet par to mēs lemsim piektdien,” portālam “Latviesi.com” teica CVK sekretārs Ritvars Eglājs.

Lasītākās ziņas valstī

Iesniegt pieteikumu par iecirkni savā pilsētā varēja arī pilsoņi – šāda vēlme bija jāapliecina ar vismaz 36 parakstiem. CVK ziņo –  saņemts tikai viens šāds pieteikums –  no Šanhajas Ķīnā, kur līdz šim ne reizi iecirknis nav bijis. “Piemēram, Lielbritānijā, kur pagājušajās Saeimas vēlēšanās bija 19 iecirkņi, neviena pilsoņu grupa pieteikumu nav uzrakstījusi, un par to, protams, ir žēl. Tas nozīmē, ka vienīgais vēlēšanu iecirknis Lielbritānijā būs Londonā, pārstāvniecībā. Pārējiem būs jābalso pa pastu,” norāda Eglājs.

Šanhajā dzīvojošie Latvijas pilsoņi nolēmuši veidot Šanhajas un tās apkaimes (Suzhou, Hangzhou, Nanjing) vēlēšanu iecirkni. Iecirkņa komisijas vadība ieceltā Zane Mellupe portālam “Latviesi.com” norāda - Eiropas parlaments ir nopietns spēlētājs pasaules politikā, tālab ir būtiski aktīvi piedalīties vēlēšanās un ievēlēt cilvēkus, kuru prioritātes ir Eiropas Savienības un arī Latvijas intereses.

“Mums, Eiropas Savienības valstij, ir būtiski sevi atbilstoši pozicinēt un pārstāvēt. Latvijas diasporai ārvalstīs ir īpašs svars – mēs esam tie, kas nes valsts seju pasaulē. Ar politiski vēsturiskiem lēmumiem mēs katrs pārstāvam savas tautas vērtības, eiropiešu vērienu vai arī lētumu un provinciālismu. Latvieši nevar atļauties politiski lētu uzvedību, jo tad būs pamats par lētiem novērtēt arī mūs,” norāda Z.Mellupe.

Atgādinām, ka gan balsošanai iecirknī, gan pasta balsojumam iepriekš jāpiesakās. Balsošanai izvēlētajā iecirknī jāreģistrējas 16. marta līdz 7. maijam, bet pasta balsošanai  varēs reģistrēties no 16. marta līdz 25. aprīlim.

Darbu sācis Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunis par EP vēlēšanām. Tālruņa numurs ir 67049999, un, piezvanot uz šo numuru, var saņemt atbildes uz jautājumiem par vēlēšanu kārtību, balsošanas iespējām, Uzziņu tālrunis strādās darba dienās no pulksten 8.00 līdz 20.00, bet vēlēšanu dienā un dienu pirms vēlēšanām – no pulksten 7.00 līdz 24.00.

Foto: CVK

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti