Dalies:

Piešķir līdzekļus Otrā pasaules kara dalībnieka apliecību un piemiņas krūšu nozīmju izgatavošanai

Piešķir līdzekļus Otrā pasaules kara dalībnieka apliecību un piemiņas krūšu nozīmju izgatavošanai
  • 31. Jan. 2018

Otrdien, 30. janvārī, Ministru kabinets piešķīra Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei 50 812 eiro, lai saskaņā ar likumu “Par Otrā pasaules kara dalībnieka statusu” nodrošinātu Otrā pasaules kara dalībnieka apliecību un piemiņas krūšu nozīmju izgatavošanu un ziņu par Otrā pasaules kara dalībnieka statusu iekļaušanu un aktualizēšanu Iedzīvotāju reģistrā.

Likums “Par Otrā pasaules kara dalībnieka statusu” paredz, ka par Otrā pasaules kara dalībniekiem atzīstami Latvijas pilsoņi, kuri arī 1940. gada 17. jūnijā bija Latvijas pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji, vai arī personas, kuras 1940. gada 17. jūnijā varēja pretendēt uz Latvijas pilsonību, ievērojot, ka visas attiecīgās personas no 1940. gada 17. jūnija līdz 1945. gada 2. septembrim citu valstu regulāro militāro vienību sastāvā piedalījās bruņotā cīņā pret PSRS, nacistiskās Vācijas vai tās sabiedroto militārajiem formējumiem.

Par Otrā pasaules kara dalībniekiem nav atzīstamas personas, kas iebrauca Latvijā saskaņā ar 1939.gada 5.oktobra tā dēvēto militāro bāzu līgumu ar PSRS. Tāpat par kara dalībniekiem netiek atzīti nacistiskās Vācijas slepenpolicijas un drošības dienesta darbinieki, kā arī nacionālsociālistiskās partijas vai tās paramilitārās struktūras biedri. Otrā pasaules kara dalībnieka statuss netiek piešķirts arī PSRS vai LPSR Valsts drošības komitejas darbiniekiem, (izņemot plānošanas un finanšu, kā arī administratīvi saimniecisko struktūrvienību dalībniekus), kā arī personām, kuras ir sodītas par noziegumiem pret cilvēci, mieru, par kara noziegumiem, genocīdu — neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas.

2017.gada 21.decembrī Saeimā pieņemtais likums “Par Otrā pasaules kara dalībnieka statusu”, stāsies spēkā 2018.gada 1.februārī.

Foto: CC0 licence

Lasītākās ziņas

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti