Dalies:

Piesakies! Šovasar diasporas latvieši aicināti piedalīties dažādās nometnēs Latvijā

Piesakies! Šovasar diasporas latvieši aicināti piedalīties dažādās nometnēs Latvijā
Foto: Nometnes "Daugavas stāsti" ekskursija uz Aizkraukles HES 2016. gadā
  • 17. May. 2019

Šī gada vasarā daudzviet Latvijā norisināsies dažādas nometnes, kurās aicināti piedalīties arī diasporā mītošie latvieši. Nometnes veicinās latvisko izglītību, stiprinās nacionālo identitāti, kops latviešu valodu un radīs izpratni par latviešu folkloru un tradīcijām. Lai gan interese un pieteikšanās aktivitāte ir ļoti liela, portāls “Latviesi.com” apkopojis tās nometnes, kurām vēl ir iespējams pieteikties. Vasaras nometnes iekļautas Latvijas valsts budžeta finansētajā programmā „Atbalsts diasporas un Latvijas bērnu kopējām nometnēm”.

Aizrauklē laika posmā no  14. jūlija līdz 20. jūlijam notiks nometne “Daugavas stāsti 2019”. Nometnes laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta latviešu valodas apguvei, nodrošinot iespēju piedalīties drāmas radošajā darbnīcā. Kopā ar vietējiem bērniem un jauniešiem tiks uzlabotas latviešu valodas prasmes gan saskarsmē, gan piedaloties pārgājienos un ekskursijās, gan  radošajās darbnīcās, sporta spēlēs un kopīgajos pasākumos. Latviešu tradīcijas un latvju zīmes tiks apgūtas spēlējot senās spēles, veidojot mākslas priekšmetus ar latvju rakstiem, kopīgi dziedot, kā arī dejojot latviešu dančus pašu darinātās pastalās draudzības vakarā ar bērnu folkloras kopu „Lauce” no Jaunjelgavas. Tekstila nodarbībās dalībnieki darbosies ar vilnu, krāsām, ziepēm un iztēli. Tāpat arī būs iespēja doties ekskursijās un apskatīt vēl neredzētas vietas, piemēram, Vecā Stendera piemiņas vietu Sunākstē, dabas liegumu – Daudzevas augsto purvu, Aizkraukles muzeja jauno ekspozīciju „Padomju gadi” un Likteņdārzu Koknesē. Pieteikšanās, rakstot Ilzei Atardo uz e-pasta adresi ilze.atardo@gmail.com vai zvanot pa tālruni +37129223864 vai +39 3668913001. Vairāk par nometni šeit.

Limbažu novada Lādezerā laika posmā no 14. augusta līdz 20. augustam notiks nometne “Latvijas vasaras teātra pasakas”. Tā paredzēta dalībniekiem no 6 līdz 18 gadu vecumam. Nometnes laikā dalībnieki iestudēs un Limbažu viduslaiku pilsdrupu estrādē izrādīs pēc latviešu tautas pasakas “Putnu Bulbulis” motīviem veidotu izrādi. Iestudējuma pamatā ir daudzveidīgs, situācijai adaptēts folkloras materiāls, kas ietver latviskās identitātes pamatvērtības –  latviešu valodu un tradicionālo kultūru, – izrādē iekļauta arī muzicēšana ar tautas mūzikas instrumentiem un arī dziesmas, danči, rotaļas un mutvārdu žanri. Dalībnieki paši arī darinās savus skatuves tērpus un dekorācijas. Ārpus nodarbībām tiks rīkoti izbraucieni pie amatniekiem – kalēja un maizes cepējs – un apskatīts Limbažu muzejs. Pieteikšanās, zvanot Pēterim Jansonam pa tālruni +371 2615 7079.

Tāpat arī Lādezerā diasporas bērni varēs piedalīties nometnē “Satikšanās tēvu zemē”. Tā notiks no 28. jūlija līdz 2. augustam. Nometnē bērni varēs iepazīt latviešu folkloru caur valodu, stāstiem, rokdarbiem, mūziku, dziesmām, dejām, rotaļām, spēlēm un dančiem. Dalībnieki apmeklēs Saeimu un tiksies ar gados jaunākiem deputātiem. Tāpat arī plānotas dažādas citas aktivitātes. Pietekšanās, zvanot Pēterim Jansonam pa tālruni +371 2615 7079.

Madonas novada Vestienas muižā laika posmā no 8. jūlija līdz 14. jūlijam notiks nometne “Vidzemes augstiene izaicina”Nometnes laikā īpaša vērība tiks veltīta bērnu latviešu valodas prasmju pilnveidošanai. Galvenās nometnes aktivitātes būs latviešu dziesmu un tradīciju apgūšana, piedalīšanās radošajās darbnīcās, sava bloga veidošana, kulinārijas prasmju pilnveidošana, došanās pārgājienā, Madonas novada iepazīšana un piedalīšanās sporta sacensībās. Pieteikšanās, rakstot Ritai Linejai uz e-pastu rita.lineja@gmail.com vai zvanot pa tālruni +37129661266. Lai pieteiktos e-pastā jānorāda informācija par dalībnieku: vārds, uzvārds, vecums, valsts un pilsēta, kurā dzīvo, un jāpievieno dalībnieka motivācijas vēstule.

Gulbenes novada Rankas pagastā laika posmā no 28. jūlija līdz 4. augustam notiks nometne “Rotā saule, rotā bite”. Tā paredzēta bērniem vecumā no 8 līdz 14 gadiem. Nometnes „Rotā saule, rotā bite” laikā dalībnieki iepazīsies ar dažādiem amatu prasmju meistariem: bitenieku, pirtnieci un koktēlnieku. Tāpat arī mācīsies par latviešu godiem – vedībām un krustabām – Dzerkaļu ģimenes pavadībā. Nometnē paredzēta darbošanās valodas nodarbībās, radošajās darbnīcās, dziedāšana, tradicionālo deju, rotaļu mācīšanās, sportiskas aktivitātes un nakts trasīte. Bērniem tiks rīkotas arī  izzinošas ekskursijas uz ZAOO Daibes poligonu, Beverīnas labirintiem un arī uz Baskāju taku. Pieteikšanās, rakstot Laimai Brašei uz e-pastu laima.brase@gulbene.lv.

Iecavā laika posmā no 22. jūlija līdz 26. jūlijam notiks nometne “Latvijas elpa Iecavā 2019”. Nometne laikā tiks radīta un uzturēta piederības sajūta Latvijai. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar Latvijas novadiem un tās daudzveidību ekskursijās, pārgājienos, spēlēs un radošajās nodarbībās. Pieteikšanās, rakstot Santai Lāmai uz e-pastu lpacprojekti@gmail.com vai zvanot pa tālruni +37126599060.

Aknīstes novada Gārsenes pilī  laika posmā no 28. jūlija līdz 3. augustam notiks nometne “Lai vairojas prieks! (K.Skalbe)”. Dalībnieki apgūs latviešu valodu, Latvijas kultūras vēsturi un Kārļa Skalbes daiļradi, dosies dabā un apzinās latviešu nacionālo identitāti. Ekskursiju laikā tiks iepazītas ievērojamas vietas Latgalē, Zemgalē, un Vidzemē.  Tāpat katrs dalībnieks nometnes laikā rakstīs savu dienasgrāmatu “Prieka dienasgrāmata” par projektā piedzīvoto, izjusto, redzēto un paveikto. Pieteikšanās, zvanot Sandrai Dimantei pa tālruni +37128354775.

Visus ar nometnes organizēšanu saistītos izdevumus finansē Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti