Dalies:

Piesakies "Latviešu valodas un kultūras vasaras skolai"!

Piesakies "Latviešu valodas un kultūras vasaras skolai"!
Foto: Latvijas Universitāte
 • 24. Apr. 2019

Latvijas Universitāte (LU) jau otro gadu ar Latviešu valodas aģentūras un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu organizē vasaras skolu latviešu diasporas jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Nometnei iespējams pieteikties līdz 24. maijam. Tā norisināsies no 3. līdz 16. jūlijam, informē LU.

Lasītākās ziņas valstī

Vasaras skolas programmā:

 • latviešu valodas intensīvais kurss64 akadēmisko stundu apjomā (gramatikas pamati; lasītprasmes, rakstītprasmes un runātprasmes pilnveide). Kurss ietver tādus tematus kā cilvēka personība, pieredze, zināšanas un prasmes,  iepazīšanās un uzturēšanās Latvijā, daudzpusīgā un unikālā Rīga, pilsētas iepazīšana un orientēšanās tajā, Latvijas iedzīvotāju ikdiena un svētki, latviešu tradicionālā un mūsdienu kultūra, Latvijas aktualitātes medijos, Latvijas un latviešu veiksmes stāsti pasaulē;
 • lekcija par Latvijas vēsturi un politiku, kas vasaras skolas dalībniekiem sniegs iespēju iepazīties ar mūsdienu Latvijas vēsturi un politisko situāciju Latvijā;
 • lekcija par latviešu kultūru un mākslu, kuras laikā vasaras skolas dalībnieki varēs iepazīties ar Latvijas vizuālās mākslas un arhitektūras vēsturisko attīstību, kā arī ievērojamākajām personībām;
 • lekcija par latviešu folkloru: tradīcijām un ieražām. Lekcijas laikā vasaras skolas dalībnieki varēs iepazīties ar latviešu tautasdziesmām, kā arī  pamēģināt tās kopīgi izdziedāt un izdejot;
 • ekskursija pa Rīgu un vairāku pilsētas muzeju apmeklējums (Vēstures un kuģniecības muzejs vai Okupācijas muzejs, Nacionālais Mākslas muzejs, Nacionālā  bibliotēka, Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs);
 • divu dienu izbraukums uz ostas pilsētu Ventspili (Ventspils Amatu māja, Piejūras brīvdabas muzejs u.c.);
 • ekskursija pa Kuldīgu (Ventas rumba, vecpilsēta).

Pieteikums vasaras skolai

Pieteikuma iesniegšanas termiņš  ir  24. maijs! Informācija par pieņemto lēmumu pretendentam tiks nosūtīta uz viņa norādīto e-pasta adresi līdz 29. maijam. Savukārt pretendentiem līdz 10. jūnijam.  ir jānosūta apstiprinājums dalībai vasaras skolā.

Iesniedzamie dokumenti ES dalībvalstu un citu valstu pilsoņiem, kam nav nepieciešama vīza:

Dokumenti jānosūta elektroniski uz e-pastu: sagkursi@lu.lv.

Iesniedzamie dokumenti to valstu pilsoņiem, kuriem ir nepieciešama vīza ieceļošanai ES:

 • aizpildīta pieteikuma veidlapa dalībai vasaras skolā
 • motivācijas vēstule;
 • izziņa/apliecinājums no augstskolas (minētais dokuments iesniedzams tikai gadījumā, ja  pretendents ir students);
 • pases vai personas apliecības (eID) kopija.

Dokumenti jānosūta elektroniski uz e-pastu: sagkursi@lu.lv .

NB!  Pretendenti ir paši atbildīgi par vīzas noformēšanu. Vasaras skolas organizators nesedz vīzas noformēšanas izmaksas. Latvijas Universitāte vīzas palīdz kārtot tikai to ārvalstu augstskolu studentiem, ar kurām universitāte ir noslēgusi starptautiskos divpusējos sadarbības līgumus.

Studentiem par sekmīgu kursa nokārtošanu tiks piešķirti 4 kredītpunkti (6 ECTS). Ar plašāku notmentes programmu var iepazīties šeit.

Vietu skaits grupā

Plānota ir viena grupa – viena grupa dalībniekiem bez priekšzināšanām. Dalībnieku skaits grupā ir ierobežots (vienā grupā – ne vairāk kā 13 cilvēki). Ja pretendentu skaits pārsniegs pieejamo vietu skaitu, dalībnieki tiks atlasīti pēc šādiem kritērijiem:

 • pieteikums iesniegts laikā;
 • iesniegti visi dokumenti;
 • dalībnieka motivācija.

Dalības maksa

Kursu dalībniekiem pilnā apmērā tiek segta dalības maksa.

Dalības maksā ir iekļautas šādas izmaksas: latviešu valodas nodarbības, diskusiju pēcpusdienas par Latvijas vēsturi un politiku, mākslu un folkloru, muzeju apmeklējumi Rīgā, ekskursijas pa Rīgu, Ventspili un Kuldīgu, transporta pakalpojumi Rīga–Ventspils–Kuldīga–Rīga, viena nakts studentu dienesta viesnīcā Ventspilī, kā arī trīs ēdienreizes Ventspilī.

Dalības maksā nav iekļautas naktsmītņu un ēdināšanas izmaksas Rīgā.

Dalības atteikšana

Dalības atsaukšanas gadījumā lūdzam līdz 10.06.2019. par to rakstiski informēt vasaras skolas organizatorus, nosūtot ziņu uz e-pastu:  sagkursi@lu.lv.

Naktsmītnes

Ja nepieciešams, par atsevišķu samaksu tiek piedāvātas naktsmītnes Latvijas Universitātes dienesta viesnīcās (detalizēta informācija ir pieejama Latvijas Universitātes mājaslapā).

 • Studentu dienesta viesnīcā (Rīga, Rēznas iela 10C) maksa par vienu gultas vietu (labierīcības un virtuve ir kopējās telpās) ir:

                                        - trīsvietīgā numuriņā 5,00 EUR par diennakti;

                                        - divvietīgā numuriņā 8,00  EUR par diennakti.

Informācija saziņai

 • Sarmīte Miltiņa, tālrunis (+ 371) 67034892, mob.tālrunis (+ 371) 20279199, e-pasts: sarmite.miltina@lu.lv
 • Margarita Spirida,  tālrunis (+ 371) 67034917, e-pasts: margarita.spirida@lu.l
 • Agnese Sipjagova tālrunis (+ 371) 22375149, as13246@lu.lv
 • Latvijas Universitātes  Pirmsstudiju mācību centrs
  Aspazijas bulvāris 5, 242. kabinets, Rīga, LV-1050, Latvija
  E-pasts: sagkursi@lu.lv, www.lu.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti