Dalies:

Pieņemti grozījumi, ar kuriem cer izskaust taksometru vadītāju krāpšanos

Pieņemti grozījumi, ar kuriem cer izskaust taksometru vadītāju krāpšanos
mairisbriedis, Instagram
  • 24. May. 2019

Daudzus sociālo tīklu lietotājus nedēļas sākumā šokēja internetā publicētais čeks ar summu - 56 eiro, ar kādu par braucienu ar taksometru no lidostas līdz Rīgas centram norēķinājās slavenā Latvijas boksera Maira Brieža sparinga partneris. Saeima vakar otrajā lasījumā apstiprināja grozījumus Autopārvadājumu likumā, kas paredz maksimāli samazināt šādu krāpšanās iespēju, kad no klientiem tiek pieprasītas neadekvāti lielas summas par braucieniem.

Likumprojekts paredz, ka starptautiskas nozīmes infrastruktūras objektos, kā lidostā "Rīga", pārvadātājam būs jānodrošina viens tarifs taksometra nolīgšanai, vienam kilometram un vienai minūtei. Likums noteiks arī iespēju norēķināties par braucienu ar priekšapmaksas dokumentu, piemēram, kuponu vai QR kodu. Jaunā kārtība paredzēs arī to, ka pārvadātājam pakalpojuma pieejamība objektos būs jānodrošina visu to darbības laiku. Tāpat transportlīdzekļiem būs jāatbilst noteiktām kvalitātes prasībām, piemēram, tie nedrīkstēs būt vecāki par pieciem gadiem, tiem būs jānodrošina iespēja pārvadāt bērnus, kā arī cilvēkus ar kustību traucējumiem.

Līdz ar šiem grozījumiem tiek pastiprināti aizsargātas pasažieru tiesības. Ja klients fiksēs, ka aplikācija, ar ko izsaukts taksometrs, brauciena laikā nedarbojas tiešsaites režīmā vai nav ieslēgts skaitītājs, tad viņam būs tiesības par braucienu nemaksāt. Tādas pašas tiesības būs arī gadījumā, ja šoferis par pakalpojumu neizsniegs čeku.

Lasītākās ziņas valstī

Paredzams, ka grozījumi stāsies spēkā šī gada septembrī, pēc tam, kad Ministru kabinetā būs apstiprināti visi nepieciešamie normatīvie akti.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti