Dalies:

Pieeja robežu atvēršanai Eiropas valstīm dažāda

Pieeja robežu atvēršanai Eiropas valstīm dažāda
CC0 licence
  • 19. May. 2020

Atšķirībā no Baltijas valstīm, kas savstarpēji atvērušas robežas, citas Eiropas valstis ar robežu atvēršanu nesteidzas. Taču pieprasījums pēc šādas rīcības aizvien aug, ziņo Latvijas Televīzija. Situācija ar robežkontroles atcelšanu Eiropā ir ļoti atšķirīga.

Svētdien, 17. maijā, tika atvērta Ungārijas un Rumānijas robeža.

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss arī atgādināja, ka  līdz 14. jūnijam ir spēkā brīdinājums pilsoņiem nedoties uz ārvalstīm, bet tas drīzumā tiks atcelts. Vācija tikko pilnībā atvērusi robežu ar Luksemburgu. Un arī ar citiem kaimiņiem turpmāk būs atvieglota robežas šķērsošana uz Vāciju, proti, kontrole uz robežas vēl notiek – tā ir ar Austriju, Šveici un Franciju. 15. jūnijs ir noteikts kā datums, kad pilnībā tiks atvērta Vācijas robeža.

Lasītākās ziņas

Arī Francijas robežas lielākoties būs slēgtas līdz 15. jūnijam. Vienlaikus darba dēļ tiek atļauts šķērsot robežu, un nav arī jāpavada 14 dienas karantīnā.

Grieķija ļoti ātri ieviesa stingrus ierobežojumus, tāpēc tajā viens no zemākajiem inficēšanās un nāves gadījumu skaita rādītājiem Eiropā. Grieķija plāno atvērt tūristiem robežu pēc pāris nedēļām, bet arī tikai – sešas stacijas uz ziemeļu robežas.

Polija savu robežu, izņemot preču kustībai, plāno turēt slēgtu līdz 12. jūnijam.

Itālija savas robežas tā arī nebija oficiāli slēgusi, bet citas valstis noslēdza robežu ar itāļiem.  Itālijas ārlietu ministrs Luidži Di Maio solīja atvērt robežas ārvalstu tūristiem jau no 3. jūnija.

Robežu apvēršana notiek ļoti pamazām un dažādos laika termiņos, arī ar atšķirīgām prasībām pēc karantīnas robežu šķērsotājiem.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti