Dalies:

Piedāvā mācību materiālus latviešu valodā jauniešu medijpratības uzlabošanai

Piedāvā mācību materiālus latviešu valodā jauniešu medijpratības uzlabošanai
  • 28. Feb. 2020

No šodienas latviešu valodā pieejams mācību materiāls vidusskolēniem "Fake ? fact" jauniešu avotkritikas jeb medijpratības prasmju uzlabošanai, aģentūru LETA informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas pārstāve Kitija Balcare.

"Fake ? fact" radījis Zviedru institūts un tajā tiek aplūkoti dažādi informācijas pasniegšanas paņēmieni un kā tajos atpazīt manipulāciju, kas radīta, lai slēptu nepatiesu un maldinošu informāciju.

Mācību materiāls māca informācijas avota un propagandas kritisku izvērtēšanu un iepazīstina ar paņēmieniem, kas palīdz identificēt informācijas avotu.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc Balcares paustā, materiāla rokasgrāmatā iekļautas trīs nodarbības - avota kritiska izvērtēšana, propagandas paņēmieni un filmas uzņemšana. Pirmajā nodarbībā uzmanība tiek pievērsta vispārīgiem avotkritikas jautājumiem, otrajā nodarbībā tuvāk tiek aplūkota propagandas saistība ar avotkritiku, savukārt trešā nodarbība ir veltīta skolēnu propagandas filmas izveidošanai.

Mācību materiālu, kuru aktīvi izmantojot jau vairākās Eiropas valstīs, veido rokasgrāmata skolotājiem un tematiskā izstāde "Fake ?Fact Info Lab", kura no 1.marta līdz 31.martam būs aplūkojama Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, bet pēc tam arī citās Latvijas bibliotēkās. 

Mācību materiāla izmantošanas izvērtējums notiks 18.aprīlī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, seminārā "Film and Media for Education", bet Balcare uzsvēra, ka materiāls būs izmantojams mācību procesā arī pēc tam.

Autors: LETA

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti