Dalies:

VIDEO! Piedalīties vēlēšanās latviešus visā pasaulē aicina arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga

VIDEO! Piedalīties vēlēšanās latviešus visā pasaulē aicina arī eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga
  • 02. Oct. 2018

Lielāko Lielbritānijas latviešu sabiedrisko organizāciju veidotā, vēlēšanu aktivitāti arī ārpus Latvijas veicinošā, video projekta/akcijas «Uzdāvini Latvijai simtgadē labāko Saeimu» ietvaros publicēts Latvijas valsts eksprezidentes Vairas Vīķes - Freibergas video aicinājums.

Ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem un visiem Latvijas pilsoņiem plašajā pasaulē bijusī Valsts prezidente norāda, ka reizi pa četriem gadiem mums ir iespēja izteikt savu viedokli, par to kādā virzienā valstij būtu jāattīstās. Šī iespēja tiek dota caur vēlēšanām, kurās tiek noteikts, kādi politiskie spēki iekļūs Saeimā un kādas pēc tam tiks veidotas valdības, tāpēc izvēlei par ko balsot ir jābūt gudrai un pārdomātai:

Lasītākās ziņas

«Tās ir tiesības, tā ir privilēģija, bet es uzskatu, ka tas ir arī pilsoniskais pienākums.

Tā gudrā izvēle uzliek pilsonim tomēr pienākumu painteresēties par to, kas notiek politiskā dzīvē, savā valstī un kādi ir piedāvājumi. Tas ir tieši kā kādā skaistumkonkursā, kad partijas nāk vēlētāju priekšā ar savām programmām, saviem piedāvājumiem un ar saviem cilvēkiem. Es domāju ir jāvērtē divas lietas – ne tikai kāda ir viņu programma, ko viņi uzskata par saviem virsmērķiem un svarīgākās lietas, kas nākamo četru gadu laikā Latvijā būtu izdarāmas, bet arī cilvēkus, kas sarakstos - ko jūs par viņiem zināt? Vai tie ir labi cilvēki, inteliģenti, atvērti, godīgi, uzticami? Ja kādu pazīstat un esat informēts, jāvērtē abas iespējas - gan cilvēki, gan partiju programmas. Mēs esam ieguvuši brīvu, neatkarīgu Latviju un viņa tāda var palikt tikai ar Tavu un manu piedalīšanos, ar Tavu un manu mūsu demokrātisko tiesību izmantošanu. Es iešu balsot! Lūdzu, ej balsot vēlēšanu dienā! »

Video projektā «Uzdāvini Latvijai simtgadē labāko Saeimu» Latvijas pilsoņus visā plašajā pasaulē veselu mēnesi uzrunāt un mudināt doties uz 13. Saeimas vēlēšanām  ar video starpniecību tika aicinātas  Latvijā un diasporā pazīstamas personības un sabiedriskie aktīvisti - Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže, Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis, kinorežisori Jānis Streičs, Viesturs Kairišs, Dzintars Dreibergs, politologs Ivars Ījabs, TV personība un zvaigzne Baiba Sipeniece – Gavare, žurnālisti Kārlis Streips, Ansis Bogustovs, Ansis Pūpols, mūziķis un dziesmu autors Guntars Račs, kulinārijas zvaigzne un šefpavārs Mārtiņš Rītiņš, humorists Aldis Kalniņš, Lielbritānijas latviešu kopienas un diasporas sabiedriskie un kultūras darbinieki.

Projekta iniciators un finansiālais atbalstītājs ir «Latviešu Nacionālā Padome Lielbritānijā», realizē Lielbritānijas latviešu asociācija «Bērzes strazdi» kopā ar mediju platformu «Latvians in UK News». Informatīvi atbalsta diasporas mediju portāli www.latviešiem.co.uk, www.latviešiem.com, video tiešraižu platformas internetā «Tauta», «Kopā» un interneta biznesa forums «IBF.LV».

Foto: Youtube ekrānuzņēmums

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti