Dalies:

Piedalies 4. maija virtuālajā tautastērpu gājienā arī ārpus Latvijas!

  • 25. Apr. 2020
Piedalies 4. maija virtuālajā tautastērpu gājienā arī ārpus Latvijas!
Piedalies 4. maija virtuālajā tautastērpu gājienā arī ārpus Latvijas!
Piedalies 4. maija virtuālajā tautastērpu gājienā arī ārpus Latvijas!
Piedalies 4. maija virtuālajā tautastērpu gājienā arī ārpus Latvijas!

Nu jau tradicionāli 4. maijā, Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienā, gar Brīvības pieminekli cauri Rīgas centram izvijas garš gājiens, kura dalībnieki, uzvilkuši savu goda tērpu - sava novada tautastērpu, sarindojas pēc Latvijas etnogrāfiskajiem novadiem, vērotājiem aizrauj elpu, uzmirdzot latviskā krāšņumā. 

Arī šogad Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Tautas tērpu centrs Senā Klēts un biedrība Mans Tautastērps bija plānojuši organizēt šādu gājienu. Tomēr laikā, kad dzīve ieviesusi savas korekcijas, jābūt radošam. Tāpēc šogad gan individuālie tautas tērpu īpašnieki, gan kopas gājienā “Uzvelc tautas tērpu par godu Latvijai” 4. maijā tiek aicināti piedalīties virtuāli. Gājiens tiks rīkots Facebook vidē, tā uzsverot tradīcijas neatkarību no sarežģītiem apstākļiem.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs un Tautas tērpu centrs Senā Klēts uzsver: “Svētku dienā, 4. maijā, ikviens ir aicināts posties goda drēbēs – savā tautas tērpā – un vienatnē vai kopā ar ģimeni nofotografēties. Savukārt mākslinieciskie kolektīvi vai iestādes tiek rosinātas jau iepriekš sagatavot foto kolāžu ar to dalībniekiem tautas tērpos. 

Lasītākās ziņas valstī

Fotogrāfijas pulksten 12 jāpublicē sociālo tīklu vietnē Facebook savā, kolektīva vai iestādes kontā, pievienojot tēmturi #tautastērpugājiens. Tēmturis būs apliecinājums dalībai virtuālajā gājienā, kā arī atļauja rīkotājiem vēlāk izmantot attēlus kopīga video radīšanai. Video iecerēts kā dokumentāla liecība šai neparastajai 4. maija svinēšanai – apliecinājums tautas tērpa īpašajai lomai nacionālās piederības stiprināšanā, pašapziņas celšanā un spējai, tradīcijai nepārtrūkstot, pielāgoties arī tik neparastam laikam kā šis.

Latviešu diasporas pārstāvji no dažādām pasaules malām ir aicināti pievienot savus attēlus visas svētku dienas garumā. Tāpat aicināts rīkoties ikviens, kam nav iespējas to izdarīt norādītajā laikā kopā ar pārējiem.”

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte teic: “Laiks, kas saistīts ar zināmu grūtību pārvarēšanu ir īstais brīdis, lai katrs mēs, kas piedalīsimies tautas tērpu gājienā, apliecinātu savu nolūku – būt kopā un ieguldīt artavu Latvijas kultūras vērtību dzīvotspējā. Dalība gājienā ir arī cieņas apliecinājums savai valstij.”

Savukārt Tautas tērpu centra Senā Klēts direktore Monta Grasmane uzsver: “Tautas tērps ir Latvijas simbols un lepnums, tas ir viens no mūsu tradicionālās kultūras pamatiem. Tieši tautas tērps visspilgtāk raksturo lokālo savdabību, kas dažādu vēstures apstākļu ietekmē izveidojusies Latvijas novados, dodot iespēju vienkopus redzēt smalkas amatniecības prasmes, unikālo gaumes un krāsu izjūtu.” 

Reizēm kāds uzdod jautājumu - kur gan vilkt tautastērpu, ja tu nedziedi korī vai nedejo deju kopā? Lūk, te ir atbilde - nozīmīgiem valsts godiem piedien goda tērps, mūsu tautastērps! Svinēsim valsts godus savā goda tērpā!

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti