Dalies:

Pieaugušie Maskavā latviešu valodu mācās tālmācībā

Pieaugušie Maskavā latviešu valodu mācās tālmācībā
Jānis Dambītis
  • 18. Apr. 2020

Liels pandēmijas uzliesmojums Maskavā, kad saslimušo skaits katru diennakti Krievijas galvaspilsētā pārsniedz 1,5 tūkstošus cilvēku, noveda pie karantīnas un mājas režīma ievērošanas vairāk nekā divas trešdaļas no 12 miljoniem iedzīvotāju.

Šajos apstākļos Maskavas Latviešu kultūras biedrībai nācās atcelt visus ieplānotos  publiskos pasākumus. Biedrības telpas ir slēgtas, un aktuāls ir jautājums, kur ņemt naudu, lai apmaksātu telpu īri. Ienākumu avotu šajā situācijā biedrībai nav, un katram jāgādā tikai par to, lai izdzīvotu un nodrošinātu naudu ģimenes iztikai. Daudzi ir zaudējuši darbu vai atlaisti bezmaksas atvaļinājumā. Paveicies ir tiem, kuri var strādāt attālināti.

Attālinātā režīmā turpina darboties biedrības latviešu valodas kursi pieaugušajiem. Nodarbības notiek trīs reizes nedēļā divās grupās. Lielākajai daļai kursantu mājās ir datori, un ģimenes apstākļi ļauj piedalīties nodarbībās. Tās ilgs līdz maija beigām.

Lasītākās ziņas valstī

Autors: Jānis Dambītis, MLKB priekšsēdētājs

Latviesi.com sadarbībā ar Latvijas Institūtu veido kalendāru-platformu "Ar Latvijas vārdu pasaulē". Ārkārtas stāvokļa laikā mēs daudz vairāk informēsim par to, kā latvieši visā pasaulē turpina savas aktivitātes interneta vidē.

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti