Dalies:

Pianists Liepiņš: Amerikas kultūrā mazāk smagnējuma

Pianists Liepiņš: Amerikas kultūrā mazāk smagnējuma
LETA/Zane Bitere
  • 05. Mar. 2020

Pianists Daumants Liepiņš nesen atgriezies no Amerikas, kur ieskaņojis albumu un sniedzis koncertus, bet 5. martā Lielajā ģildē kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā atskaņos Džordža Gēršvina "Rapsodiju blūza stilā", vēsta Latvijas Radio.

"Cik vien esmu bijis Amerikā, vienmēr, tur iebraucot, ir sajūta, ka tā pasaule ir daudz jaunāka un kultūras slānis nav tik dziļš – tajā visā ir kaut kāds vieglums. Nav tās nopietnības un vēstures smaguma, kas novērojams pie mums, Eiropā. Arī Gēršvina mūzikā ir šis vieglums – mūzika lido, tai jālido," saka mūziķis.

Lasītākās ziņas

Pavisam nesen Daumants Liepiņš atgriezies no koncerttūres Amerikā – vai tur gūtie iespaidi sasaucas ar koncertu?

"Netieši varbūt. Protams, iedvesmu Gēršvina mūzikai var meklēt Amerikā – tās gaisotne ir daudz tuvāka šai mūzikai, bet tiešas saistības abiem notikumiem nav. Amerikā man bija gan ieraksts "Steinway" ierakstu studijā, gan koncerti, kas nebija saistīti ar ierakstu," atklāj pianists.

"Protams, tas vienmēr ir īpaši – pabūt citā pasaulē, un ieraksts pats par sevi ir īpašs piedzīvojums.Tik augstas kvalitātes ierakstu studiju un profesionālās meistarības ierakstu komandu vēl nebiju saticis – biju patīkami pārsteigts par to, kādā kvalitātē viņi strādā ar māksliniekiem un kā tiek veidoti ieraksti. Esmu jau saņēmis pirmos ieskaņojumus – tagad jāpaklausās un jāsniedz komentāri. Ja viss notiks veiksmīgi, albums iznāks jau vasaras vidū – tajā būs Šūmaņa Pirmā sonāte un Brāmsa Trešā: sonātes, kas saistītas ar Klāras Vīkas personību, un abas savā dramaturģijā ir ļoti, ļoti līdzīgas," par gaidāmo ieskaņojumu stāsta Liepiņš.

Pilnu rakstu lasiet LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti