Dalies:

Pētnieks: Tautiešiem Lielbritānijā atgriešanās uz Latviju pēc «Brexit» ir tikai plāns «C»

Pētnieks: Tautiešiem Lielbritānijā atgriešanās uz Latviju pēc «Brexit» ir tikai plāns «C»
  • 18. Oct. 2019

Latvijas valstspiederīgajiem Lielbritānijā arī pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības jeb tā dēvētā "Brexit" reemigrācija ir tikai plāns "C", intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Kopumā tautiešu vidū saistībā ar "Brexit" ir raksturīgs "uzspēlēts angļu miers", tomēr daudzi atzīstot arī to, ka bažas rada iespējama britu agresija, kas vērsta pret iebraucējiem. "Kopumā attieksme pret "Brexit" ir neatbalstoša. Taču 20% [Lielbritānijā dzīvojošo] Latvijas pilsoņu uzskata, ka tam būs pozitīvs rezultāts," teica Kaprāns.

Vienlaikus Latvijas valstspiederīgo vidū pastiprinājušies arī negatīvi stereotipi pret britiem. "Slinki, nevīžīgi, kas paši neko nedara. Tas veidojas saistībā ar "Brexit". Bezrūpība ir aizsardzības mehānisms," skaidroja Kaprāns. Tajā pašā laikā daudziem atgriešanās Latvijā nav prioritāšu augšgalā. "Daudziem tas ir plāns "C". Plāns "B" [pēc "Brexit"] ir aizbraukt uz trešo valsti - Norvēģiju, Vāciju. Lielākā daļa ir iesakņojušies - bērni, ģimenes. Daudziem tā atgriešanās nenotiks. Jānotiek kaut kam ārkārtējam, lai cilvēki izšķirtos braukt atpakaļ," norādīja Kaprāns.

Lasītākās ziņas valstī

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti