Dalies:

Pensionāri kuģo pa Melno jūru

Pensionāri kuģo pa Melno jūru
"Latvija Amerikā"
  • 21. Apr. 2019

Toronto Pensionāru apvienības 11. aprīļa saietu atklāja valdes priekšsēdis Auseklis Zaķis ar veselu rindu paziņojumu. Bet, pirms viņš tos varēja sākt, mikrofonu viņam atņēma Liene Martinsone ar jautājumu, kuŗa no dāmām pazaudējusi vienu auskaru, lai pieteicas. Tagad Auseklis varēja turpināt, atgādinot par Centra dzimšanas dienas svinībām 27. aprīlī. Aicinājums ziedot mantas klusajai izsolei, vēlams gleznas; to kārtos Gunta Dreifelde. Ir saņemtas Šova festivāla biļetes. Ir iegādāta Bingo sistēma. Spēles vadīs Gunta Dreifelde, sākot 30. maijā ar pārsteiguma programmu. Šovakar Umurkumurā būs redzama Latvijas filma „Četri balti krekli”. Auseklis pieņem Lieldienu grozu pasūtinājumus piegādei Latvijā. Beidzamais šīs sezonas pensionāru saiets būs 20. jūnijā, rudens saietus atsāksim 12. septembrī.

Nākošā saietā būs Klusās nedēļas pārdomas un filma ar mācītāju Ilzi KuplēnuEwart, nedēļu pēc tam Linda Maruta Kronberga pamācīs, kā tikt vaļā no liekajām mantām, bet šodien Edites Silas vadībā dosimies ceļojumā pa un ap Melno jūru. Tai apkuģots apkārt pa iekšpusi, piestājoties gandrīz vai katrā ostā, kas ir arī dažādās valstīs, jo Melnajai jūrai pieskaŗas Ukraina, Krievija, Gruzija, Turcija, Bulgārija un Rumānija. Daudzas no ostām agrāk bijuši tikai zvejniekciemi, bet tagad sapratuši, ka lielāku ienākumu var gūt no tūristiem, tamdēļ pielāgojušies ar piemiņas lietiņu pārdošanu, restorāniem un uzvedumiem. Ceļojums noticis 2013. gadā un ildzis 12 diennaktis. Tajā piedalījušies Edite un Ojārs Sili un Auseklis un Suzanne Zaķi. Par skatiem slīdītēs galvenā stāstītāja bija Edite Sila, bet brīžiem to papildināja arī Ojārs Sils. Katrai pilsētai bija sava īpatnēja seja, bet visām kopējas bija šaurās ieliņas, kalnu takas un daudzās vietās senlaiku drupas. Dažās vietās, kas agrāk piederējušas Padomju Savienībai (Gruzija), vēl redzama neapkoptība, bet lielāko tiesu tās visas tagad tiek sakoptas. Redzējām skatus no 2014. gada olimpiskās pilsētas Sočiem, arī vecās fotografijas no Jaltas, kur tika izlemts Baltijas valstu liktenis.

Lasītākās ziņas valstī

Bija gadījies nofotografēt čerkesu tautas kāziniekus viņu tautastērpos. Viņu tērpu ornamenti likās pazīstami. Varbūt tie bija saglabājušies viņu etnografijā no tiem laikiem, kad Lietuvas valdnieks Vitauts ar savu tolaik vareno valsti 14. gadsimtenī bija sasniedzis Melno jūru? Kuģojums beidzās Istanbulā, turpat, kur bija sācies, apbraucot visapkārt Melnajai jūrai. Ceļojumu apraksti arvien ir interesentāki, ja tos papildina personīgi pastāstījumi. Gaidīsim to arī no citiem ceļotājiem

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti