Dalies:

Kariņš: Vīrusa uzliesmojuma "pīķis" Latvijā varētu būt aprīļa beigās

Kariņš: Vīrusa uzliesmojuma "pīķis" Latvijā varētu būt aprīļa beigās
LETA/Evija Trifanova
  • 15. Apr. 2020

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), atsaucoties uz epidemiologu prognozēm, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja, ka aprīļa beigās Covid-19 epidēmijas uzliesmojums Latvijā varētu piedzīvot "pīķi" un pēc tam pakāpeniski samazināties. Pēc pusotras vai divām nedēļām, vērtējot situāciju, epidemiologi varētu nākt klajā ar priekšlikumiem par Covid-19 izraisītās epidēmijas noteikto ierobežojumu mazināšanu.

"Ja mēs sevi salīdzinām ar citām valstīm un to ieviestajiem ierobežojumiem, tad Latvijā faktiski ir mazāk ierobežojumu ieviests kā daudz kur citās valstīs, [kur] bija slēgtas ražotnes, darba vietas, veikali, izņemot pārtikas veikalus. Mēs nekad tik tālu neaizgājām. Mēs gājām uz distancēšanos un pulcēšanos ne vairāk kā diviem cilvēkiem. Dažās valstīs, kā, piemēram, Austrijā, kas it kā "laiž vaļā" [ierobežojumus], viņi faktiski vēl nenonāks tādā brīvībā kā mēs joprojām esam," izskanējušās ziņas par to, ka citviet ierobežojumu sāk mīkstināt, raidījumā skaidro premjers.

Lasītākās ziņas valstī

Viņa ieskatā ir jāpalielina testēšanas apjoms, lai varētu kontrolēt Covid-19 izplatību un zinātu, kādi soļi ir jāsper tā ierobežošanai.

Jau ziņots, ka valstī turpinās ārkārtējā situācija un ir spēkā līdzšinējie Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi. 

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, valdība sākotnēji lēma ārkārtējo situāciju valstī izsludināt no 13.marta līdz 14.aprīlim. Tādā gadījumā no 15.aprīļa dzīve valstī būtu atgriezusies ierastajās sliedēs. Tomēr aprīļa sākumā Ministru kabinets ārkārtējo situāciju pagarināja līdz 12.maijam.

Kariņš norāda, ka Covid-19 ir "viltīga slimība", par kuru zinātnieki joprojām zina ļoti maz, tāpēc vienīgais veids, kā slimību ierobežot, ir ievērot distanci un mazgāt rokas.

Valdības vadītājs aicināja iedzīvotājus nopietni uztvert valstī noteiktos ierobežojumus, vienlaikus piebilstot, ka patlaban netiek plānoti jauni slimību ierobežojoši pasākumi.

Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī joprojām ir spēkā virkne ierobežojumu, tostarp personām publiskās vietās jāievēro savstarpējā divu metru distance, savukārt personām, kuras ieradušās no ārvalstīm, 14 dienas jānodrošina pašizolācija dzīvesvietā. Personām, kurām apstiprināta Covid-19 diagnoze un kuru veselības stāvoklis pieļauj ārstēšanos mājās, jāatrodas stingrā izolācijā.

Ārkārtējās situācijas laikā ir spēkā aizliegums rīkot jebkādus publiskus un privātus pasākumus. 

Tāpat noteiks, ka brīvdienās un svētku dienās visos tirdzniecības centros darbojas tikai pārtikas veikali, preses tirdzniecības vietas, aptiekas, vakcinācijas kabineti, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, ķīmiskās tīrītavas, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī būvniecības un dārzkopības preču veikali.

Avots: Skaties.lv/LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti