Dalies:

Pēc "Brexit" par nekomerciāliem pasta sūtījumiem virs 45 € būs jāmaksā nodokļi

Pēc "Brexit" par nekomerciāliem pasta sūtījumiem virs 45 € būs jāmaksā nodokļi
  • 04. Feb. 2019

Pēc "Brexit" par nekomerciāliem pasta sūtījumiem no un uz Apvienoto Karalisti ar vērtību virs 45 eiro būs jāmaksā nodokļi, pirmdien seminārā žurnālistiem sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas eksperte Irēna Knoka.

Ja nekomerciāla pasta sūtījuma preču vērtība pārsniegs 45 eiro, sūtījuma saņēmējam būs jāmaksā muitas nodoklis, pievienotās vērtības nodoklis (PVN) un akcīzes nodoklis par akcīzes precēm. Knoka norādīja, ka nodokļi būs jāmaksā pat tad, ja sūtījumā ir dāvanas, kā arī neatkarīgi no tā, vai preces sūtījumā ir jaunas vai lietotas.

Nekomerciāliem sūtījumiem ir paredzēti ierobežojumi - 50 cigaretes, vai 25 cigarillas, vai 10 cigāri, vai 50 grami smēķējamās tabakas. Attiecībā uz alkoholiskajiem dzērieniem ierobežojums ir viens litrs stiprie alkoholiskie dzērieni vai dzirkstošie vīni un divi litri parastais vīns. Tāpat ierobežojums ir 50 grami smaržas vai 250 mililitri smaržūdeņi.

Lasītākās ziņas valstī

Iepirkšanās internetā tiek uzskatīta par komerciāliem sūtījumiem - precēm ar vērtību zem 22 eiro nodokļi nebūs jāmaksā, virs 22 eiro - jāmaksā PVN, bet sūtījumiem ar vērtību virs 150 eiro pie PVN nāk klāt arī muitas nodoklis.

Līdz šim šādi sūtījumi pa tiešo tika piegādāti saņēmējam, taču pēc "Brexit" kurjerpasts vai "Latvijas pasts" informēs saņēmēju par to, ka jāveic sūtījuma atmuitošana un jāsamaksā nodokļi, informēja Knoka.

Viņa piebilda, ka minētais atbrīvojums no nodokļiem netiek attiecināts uz alkoholiskiem dzērieniem, smaržām un tualetes ūdeņiem. Tabakas izstrādājumus interneta veikalos iegādāties ir aizliegts.

Knoka skaidroja, ka pasta sūtījumu vērtību aprēķina pēc pavaddokumentiem – rēķina vai pasta deklarācijas. Aprēķinot vērtību, ņem vērā gan preces vērtību, gan piegādes un apdrošināšanas izmaksas, gan aprēķināto muitas nodokli.

Autors: LETA

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti