Dalies:

Pēc 20 gadiem 3x3 atgriežas Jaunpilī

Pēc 20 gadiem 3x3 atgriežas Jaunpilī
  • 05. Mar. 2019

Šī gada otrais 3x3 saiets no 21. līdz 28. jūlijam norisināsies Jaunpilī. Jaunpils ir gleznaina vieta, kur Zemgales līdzenums pakāpeniski pāriet paugurotā Austrumkursas augstienē. Jaunpils novads var lepoties ar bagātīgu kultūras mantojumu – viduslaiku pili, muižas parku, dažādiem arhitektūras pieminekļiem un Krišjāņa Barona, kurš dzimis Jaunpils novada Struteles muižā, vārdu.

Jau 1999. gadā 3x3 baudīja Jaunpils novada iedzīvotāju viesmīlību un atsaucību, kad saietā pulcējās vairāk nekā 200 latviešu no Latvijas un visas pasaules, lai dalītos pieredzē, runātu par kopīgajām vērtībām, lēktu dančus, sadziedātos un viens otru bagātinātu. Šogad saietā
plānots pulcēt ap 300 dalībnieku, kam pievienosies arī vietējie interesenti, kas vēlēsies un būs gatavi iekļauties mūsu 3x3 saimē šajā nedēļā.

Vadmotīvs - Raksti
Par saieta vadmotīvu izvēlēta tēma Raksti, kas caurvīs gan visiem vecumiem un dažādām interesēm pielāgotās ievirzes*, gan vakara programmas un saieta viesu stāstus. Raksti un dažādu zīmju vai simbolu kopums ir pamatā teju jebkurai struktūrai. Ja iemācīsimies šīs
struktūras pamanīt, atpazīt, pielietot, mainīt un mainīties tām līdz, tad iegūsim arvien jaunu spēku gan savām iekšējām pārmaiņām, gan mainot pasauli visi kopā.

Ēkas norisēm
Saieta dalībnieki nakšņos, ēdīs un daļu aktivitāšu noturēs gan Jaunpils pils, gan Jaunpils vidusskolas ēkās. Ievirzēm un vakara kultūras programmai tiks izmantota Jaunpils Amatu māja, estrāde, kā arī vecais dzirnavu ēku komplekss, kas pēdējos gados ar Jaunpils novada
domes gādību iegūst jaunu elpu.

Notikumiem bagāta nedēļa
Programmā iekļautajās ievirzēs bērni varēs veidot visdažādākos rakstus, balsi ieskandinot, zīmējot, līmējot, kā arī dažādās grafiskā dizaina tehnikas apgūstot, veidot visdažādākos rakstus. Bērniem paredzēta arī gatavošanas ievirze, ar tehnoloģijām saistīta robotikas ievirze, un tiks meklētas iespējas doties dabā, apgūstot dažādas ar to saistītas prasmes. Visa vecuma interesentiem būs iespēja apgūt dažādas latviešu tautas rotaļas un dančus, kā arī pārbaudīt savas rakstu valodas prasmes kopīgā diktātā. Jauniešu un pieaugušo ievirzēs tiks runāts gan par latviešu rakstu zīmēm, to nozīmi, gan par tradīciju kopšanu un veidošanu savā ģimenē, gan par rakstiem, ko atstājam zemei, gan dzimtas radu rakstiem. Tāpat būs iespēja gan apmeklēt ģimeņu semināru, gan mācīties vadīt sevi un citus, kā arī trenēt balsi runas mākslā un lūkot dažādu laiku video liecības no Latvijas Okupācijas muzeja arhīva. Praktiski darboties gribošie varēs iemēģināt roku rotkalšanā, keramikā, kaligrāfijā, ieaust rakstus jostās vai izgatavot sev nelielu dunci. Jauniešiem būs iespēja pulcēties jauniešu klubā, drosmīgākie varēs visu nedēļu apmeklēt Karavīra skolu. Ieviržu saraksts tiks vēl papildināts, un tā pilnā versija būs pieejama 3x3 mājaslapā: www.3x3.lv

Kultūras programmā dalībnieki baudīs gan tradicionālos 3x3 vakara pasākumus – Daudzinājums, Brīvais mikrofons, pašu rīkotais Noslēguma vakars –, gan apgūs skaņu rakstus, klausoties Reiņa Jaunā ģitārspēli, varēs lūkot, kā dažādi simboli saspēlējas Edgara Lipora monoizrādē Karavīrs, kā arī atradīs iespējas baudīt viduslaiku garu, Jaunpils pils mūru ieskauti.

Saietā būs iespēja ne tikai papildināt zināšanas un labi pavadīt laiku, bet arī tiks domāts par latvietību un mūsu katra lomu tās veicināšanā arī ikdienā. Tiks runāts par iespēju būt aktīviem gan sabiedrībā, gan uzņēmējdarbībā, kā arī apspriesta pagātne, lai vēl skaidrāk apzinātos savu lomu un nozīmi gan Latvijas valsts, gan latviešu tautas pastāvēšanas tagadnē un nākotnē.

Lasītākās ziņas valstī

Ārzemju dalībnieki uz šo saietu var pieteikties pie Līgas Rupertes. E-pasts: liga3x3@iserv.net, 2141 Brunsink N.E., Grand Rapids, MI 49503, USA, tel. (616)456-8023.

No Latvijā dzīvojošiem dalībniekiem tiek gaidīta pieteikuma vēstule pa pastu Ievai un Eduardam Krūmiņiem (Murjāņu iela 59, Rīga, LV-1024) vai uz e-pastu Jaunpils3x3@gmail.com. Lūgums vēstulē pastāstīt, kāpēc Tavai ģimenei svarīgi nokļūt Jaunpils 3x3, norādīt visu ģimenes locekļu vecumus saieta laikā un informāciju par savu dalību iepriekšējos 3x3 saietos. Pieteikšanās noslēgsies 1. maijā. Ja rodas jautājumi, saieta vadītāji sasniedzami pa tālruni 26699767 (Ieva) vai 29285195 (Eduards)!
___________________________________________________________________________
*Ievirzes – nodarbības, kas trijos cēlienos veido katras 3x3 dienas pamatu, kurā dalībnieki iegūst jaunas zināšanas, apgūst jaunas prasmes un mijiedarbojas ar citiem saieta dalībniekiem.

Rīta un pēcpusdienas ievirzes ilgst 2,5 stundas, pievakares ievirzes 1 stundu un 45 minūtes. Pirms saieta dalībnieki izvēlas ievirzes un piesakās tām, kuras apmeklēs katrā no cēlieniem visas nedēļas garumā.

 

Autors: Ieva un Eduards Krūmiņi
Foto: Jaunpils pils, celta 1301. gadā.  Foto Eduards Krūmiņš

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti