Dalies:

PBLA vadība tiekas ar ekonomikas, vides un reģionālās attīstības un izglītības ministriem

PBLA vadība tiekas ar ekonomikas, vides un reģionālās attīstības un izglītības ministriem
  • 25. Feb. 2019
Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) un Amerikas latviešu apvienības (ALA) vadītāji noslēdza savu tikšanos nedēļu ar valdības pārstāvjiem, tiekoties ar Latvijas Republikas ekonomikas, izglītības un zinātnes, kā arī vides un reģionālās attīstības ministriem apciemojot attiecīgās ministrijas.

Sarunā ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte informēja ministri par apvienības darba aktualitātēm izglītības nozarē. PBLA izpilddirektors Raits Eglītis savukārt izskaidroja pasaules latviešu izglītības struktūru un labo sadarbību ar Latviešu valodas aģentūru gan kopīgu programmu atīstīšanā, gan valsts atbalsta sadalē diasporas izglītībai.

Ministre Šuplinska teica, ka diasporas izglītībai atbalsts ir nodrošināts un, cerams tiks iekļauts pamatbužetā vismaz uz trīs gadiem. Viņa priecājās uzzināt par labajām iestrādēm starp PBLA un valsts izglītības iestādēm. Ministre gan ieteica, darboties taupīgi ar valsts līdzekļiem, jo vajadzības izglītības jomas sakārtošanā Latvijā esot milzīgas. Viņa aicināja PBLA dalīborganizācijām strādāt pie vecās trimdas arhīvu sakārtošanas un digitalizēšanas.

Tiekoties ar vides un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, tika pārrunāts remigrācijas koordinātoru darbs un Latvijā plānotā reģionālā reforma, kā arī PBLA darbs Latvijas ekonomiskās labklājības veicināšanā. Ministrs stāstīja par Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) plāniem investēt un attīstīt portālu Latvija.lv, kam jākļūst par galveno rīku diasporas indivīdu attiecībās ar Latvijas valsti.

Lasītākās ziņas valstī

Tiekoties ar ekonomikas ministru Ralfu Nemiro Amerikas latviešu apvienības (ALA) valdes priekšsēdis Pēteris Blumbergs stāstīja ministram par  ALAs un PBLA darbu, palīdzot stiprināt Latvijas valsts drošību un ekonomisko attīstību. Viņš pasniedza ministram ielūguma vēstuli uz 2. maijā plānoto “Spotlight Latvia” ekonomikas konferenci Denverā, Kolorado un uz 3. – 5. maijā turpat notiekošo ALAs 68. kongresu.

Ministrs sarunā uzsvēra, ka Latvijai ir ļoti svarīgi arvien vairāk orientēt savu ekonomiku uz rietumvalstu un partneru tirgiem, vienlaikus izmantojot arī sakarus ar austrumzemēm. “Šāda diversifikācija dos Latvijai stabilitāti, kas mums ir ļoti svarīgi,” uzsvēra ministrs.

PBLA priekšsēde uzsvēra, ka PBLA visus savas darbības gadus ir meklējusi ceļus un veidus , kā palīdzēt Latvijai un “dot atpakaļ” politiski, ekonomiski un visos citos veidos to, ko Latvija devusi tautiešiem ārzemēs. Savukārt R. Nemiro teica, ka sadarbojoties ar PBLA un izmantojot pasaules latviešu kontaktus un pieredzi, Latvija gūst atgriezenisko saiti, kas ir svarīga abām pusēm, bet it sevišķi Latvijas attīstībai.

R. Nemiro, tieši tāpat kā premjers Krišjānis Kariņš un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsvēra, ka valsts lielākā prioritāte ir sakārtot finanšu sektoru. “Mums ir steidzīgi  jādod pasaulei signāls, ka Latvija ir nopietni gatava strādāt, lai sakārtotu finanšu lietas,” viņš teica.

Tikšanās dalībnieki pārrunāja arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) lomu valsts attīstībā, piesaucot tās pasaules valstis, kur Latvijai būtu vēlams stiprināt savu klātbūtni. Pēc ministra domām Latvijai vajadzētu vēl vienu ekonomisko pārstāvi ASV, kā arī intensīvāk attīstīt kontaktus Āzijas zemēs un Austrālijā.

Visas tikšanās noritēja draudzīgā, savstarpēji saprotošā gaisotnē un jātic, ka PBLA aizvadītajā nedēļā ir ielikusi labus pamatus nākotnes darbam ar Latvijas valdību. (PBLA pārstāvniecība)

Foto: PBLA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti