Dalies:

Pavasarī svinēs 15 gadus kopš Latvijas pievienošanās ES

Pavasarī svinēs 15 gadus kopš Latvijas pievienošanās ES
  • 28. Feb. 2019

Svinot 15 gadus kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai (ES) un gatavojoties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, Ārlietu ministrija (ĀM), Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Latvijā un EP birojs kopā ar sadarbības partneriem pavasarī rīkos virkni pasākumu, aģentūru LETA informēja ĀM.

12. aprīlī Ārlietu ministrijā notiks plašs ES Informācijas sniedzēju forums, savukārt 7. maijā, ievadot Eiropas dienas svinības Latvijā, notiks augsta līmeņa starptautiska konference "15 out of 100" par ES politikas aktualitātēm. 9.maijā, Eiropas dienā, dažādi pasākumi un atvērto durvju dienas notiks ne tikai Rīgā, bet arī reģionos, ES informācijas punktos 31 bibliotēkā un citviet Latvijā.

Tāpat tradicionāli 9.maijā notiks arī Eiropas eksāmens, kurā aizraujošā veidā varēs pārbaudīt zināšanas par Eiropas lietām. Vienlaikus jau no 18. marta līdz pat maija vidum skolas uzņems Eiropas lietu zinātājus no dažādām nozarēm, kas dalīsies ar savām zināšanām un pieredzi ikgadējā akcijā "Atpakaļ uz skolu". Visu pavasari notiek diskusijas ar iedzīvotājiem reģionos, kā arī informatīvi un iesaistoši pasākumi par Eiropas vēlēšanām, skaidroja ministrijā.

Lasītākās ziņas valstī

"Aptuveni 80% Latvijas likumu veido ES lēmumi, tāpēc Latvijas iedzīvotājiem svarīgi pārdomāti izraudzīties EP deputātus, kas šos lēmumus pieņem. Mums Latvijā Eiropa pieder tikpat, cik citiem eiropiešiem," uzsver EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, mudinot visus piedalīties Eiropas vēlēšanās 25.maijā. "Nesenie notikumi rāda, cik trausla var būt demokrātija, ja neizmantojam savas iespējas balsot. Ja balso visi, ieguvējs ir ikviens," teica Rībele.

Ministrijā uzsvēra, ka svarīga ir ikviena ES pilsoņa aktīva iesaiste kopīgās Eiropas nākotnes veidošanā - līdzdalība gan ikdienas pilsoniskajās aktivitātēs, gan EP vēlēšanās.

 
Autors: LETA
Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti