Dalies:

Pateicība, prieks un šķiršanās skumjas Floridā

Pateicība, prieks un šķiršanās skumjas Floridā
Sv. Pētersburgas - FL latviešu biedrība
  • 06. Jun. 2019

Šā gada 1. jūnijā  latvieši sanāca kopā uz pasākumu, kāds vēl nekad nebija bijis. Pianists un kora diriģents Vladimirs Hohlovs kopā ar dzīves biedri Daci pārceļas atpakaļ uz Latviju, un pirms pārcelšanās viņi sniedza sirsnīgu atvadu un paldies koncertu.

Vladimirs, spēlējot klavieres, Dace, runājot dzeju un lasot atmiņu stāstus. Kā diriģents Vladimirs vadīja visu klātesošo kori, kas skanēja tiešām labi, pat bez mēģinājuma.

Laiks nav minūtes un stundas. Laiks ir mīlestība, ko tu dod.  Mīļš paldies, Vladimir un Dace, par jūsu mīlestību un devumu latviešu kultūrai, mākslai un Sv.Pēterburgas FL latviešu biedrībai!
 
Paldies arī visiem jums, kas varējāt atnākt uz šo pēcpusdienu ar savu pateicību, savu stāstu, savu atmiņu, savu dziesmu un dāvaniņu no sirds, lai velreiz pabūtu kopā ar Daci un Vladimiru!
 
Vladimirs Hohlovs
 
Vladimiru Hohlovu latviešu sabiedrība Floridas Sv. Pēterburgā iepazina 1991. gadā, pateicoties Andrim Ritumam, kurš tai laikā bija Latviešu biedrības priekšnieks un satika Latvijas mākslinieku tūlīt pēc viņa ierašānās Tampā.  Andris ieveda Vladimiru Sv. Pēterburgas latviešu saimē, iepazīstinot to ar Vladimiru kā cilvēku, kuram ir lieliska izglītība mūzikā, kurš Latvijā bijis pazīstams pianists Latvija Filharmonijā un darbojies Latvijā arī kā kora diriģents.

Biedrības priekšnieks tūlīt iesaistīja Vladimiru vietējā vīru kvartetā un ieteica viņam dziedāt arī korī.  Šos Vladimira pirmos soļus Sv. Pēterburgas kultūras dzīvē droši vien maz kurš atceras, taču visi Vladimiru Hohlovu pazīst kā lielisku pianistu un kora diriģentu, kurš Sv. Pēterburgas kori pacēla vēl nebijušos augstumos.

Lasītākās ziņas valstī

Kā pianists Vladimirs Latviešu biedrībā ir sniedzis daudzus solokoncertus un gandrīz vienmēr pavadījis ievērojamus Latvijas mūziķus, kuri viesojušies Sv. Pēterburgā, kuri ne tikai muzicēja Sv. Pēterburgā, bet kopā ar Vladimiru devās arī uz citiem latviešu centriem ASV.  Starp izciliem dziedātājiem no Latvijas ir tādi solisti kā Solveiga Raja, Antra Bigača, Inga Kalna, Eduards Čudakovs, Sergejs Martinovs, Ingus Pētersons.  Sv. Pēterburgā pa šiem gadiem viesojušies visdažādākie mākslinieki arī no Kanādas un ASV, kuri sadarbojušies ar Vladimiru. Un, protams, Vladimirs ir bijis vienmēr gatavs pavadīt mūsu pašu vietējos talantus – Andri un Aleksandru Ritumus, Ariānu Liepiņu un Ilmāru Vilmani, kā arī citus māksliniekus.

Vladimira solokoncerti vienmēr tika gaidīti ar nepacietību un uzņemti ar lielu atsaucību. Tie tika sniegti Latviešu biedrības namā kā arī dažādās citās vietējās koncertzālēs, kurās vairākums bija amerikāņu klausītāju.

Vladimirs ir apmācījis daudzus jaunus pianistus, kuri ieguvuši atzinību dažādos konkursos. Viens no izciliem jauniem mūziķiem, 12 gadus vecais Jasons Nangs kopā ar savu skolotāju Vladimiru Hohlovu sniedza koncertu Latviešu biedrībā, kur tika uzņemts ar lielu sajūsmu.

Taču vislielāko ieguldījumu latviešu sabiedrībā Vladimirs ir devis, 26 gadus vadot vietējo kori.  Korī laika gaitā dziedātāji ir bieži mainījušies, to skaits arī bijis ļoti dažāds, nav bijusi iespēja izvēlēties labākos dziedātājus, dziedāja visi, kam bija dziedātprieks.  Vladimirs prata visus iedvesmot un no katra dziedātāja izvilināt to labāko, ko tas spēj sniegt.  Līdz ar to Sv. Pēterburgas koris bija izpelnījies atzinību ne tikai vietējā sabiedrībā, bet arī visu Amerikas latviešu vidū. Nebija iedomājamas nevienas 18. Novembra svinības, nevienas kultūras dienas, nevieni Gada svētki vai Ziemassvētki bez vietējā kora uzstāšanās.

Par to mums no visas sirds jāpateicas Vladimiram Hohlovam un liktenim, ka tas viņa dzīves ceļu noteica Sv. Pēterburgas virzienā.  Vladimirs atstājis neizdzēšamas pēdas Floridas latviešu dzīvē.  Paldies viņam no visas sirds!
 
Dace Hohlova
 
Dace Kupača uz Floridu atbrauca ciemos pie radinieces Lilitas Lauzums un ātri sadraudzējās ar vietējiem latviešiem, bija ļoti darbīga un izpalīdzīga.  Tūdaļ sāka dziedāt Latviešu biedrības korī un 2011. gadā palīdzēja rotāt Latviešu biedrības zāli Jaungada ballei, par ko izpelnījās biedrības valdes atzinību.  Acīmredzot jau toreiz biedrības valdes locekļi ievēroja Daces spējas veikt sabiedriskos darbus.  Taču tad vēl viņa nebija biedrības biedre.  Par tādu viņa kļuva pēc tam, kad apprecējās ar Vladimiru Hohlovu.

2013. gadā viņa, kopā ar biedra kartes iegūšanu ieguva arī savu pirmo amatu biedrības valdē – sarīkojumu daļas vadītāja. Un, šķiet, ka viņas debija šajā amatā bijā Kultūras dienās.

Vēlāk visi sarīkojumi, ko Dace organizēja un rīkoja, bija gaidīti un labi novērtēti, jo viņa ienesa jaunas vēsmas biedrības kultūras dzīvē.  Viņa prata interesanti vadīt vakarus, iesaistīt apmeklētājus.  Pat, ja nebija īpašu viesu, kas sniedz izklaidējošu programmu, Dace spēja pati būt aktrise, dziedātāja, runātāja.  Taču viņa lieliski prata atrast arī interesantus viesus, kuri labprāt brauca uz Sv. Pēterburgu uzstāties, sarunāt vietējos māksliniekus dažādiem sarīkojumiem. 

Kā neaizmirstams notikums paliks 2015. gada Pateicības dienas pēcpusdiena šlāgermūzikas skaņās, uz kuru Dace bija uzaicinājusi Jāni Kauliņu no Indianapoles un viņa draugus no Latvijas, kuri spēja iesildīt vakara viesus uz līdzi dziedāšanu un iekustināt pat parasti paslinkos dejotājus.  Viņai izdevās uz biedrības skatuves uzvest arī ievērojamo operdziedātāju Ingu Pētersonu.  Viņš sniedza brīnišķīgu, mīlestības pilnu programmu Sirsniņu ballē.

Kurš gan vēl labāk varētu noorganizēt Vladimira Hohlova jubilejas koncertu – “Vladimirs un draugi ielūdz”, kā Dace.  Šai koncertā piedalījās vairāki Floridas simfoniskā orķestra mūziķi, Aleksandra Rituma, Maija Hohlova un, protams, biedrības koris. Vakara galvenā persona Vladimirs bija gan pie klavierēm, gan vadīja kori.

Ja Ziemassvētku vecītis bija tik aizņemts, ka netika uz biedrības svētku sarīkojumu, Dace atrada izeju – atnāca Ziemassvētku vecīša palīgi – rūķi.

Pa šiem gadiem daudz darba ieguldīts, daudz paveikts. Latviešu sabiedrība ir ļoti pateicīga Dacei par to, ko viņa darījusi, lai sarīkojumi biedrībā būtu interesanti, lai tos gribētos apmeklēt.  Paldies par visu! Un veiksmi turpmāk visos darbos Latvijā!

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti