Dalies:

Pašvaldību ministrs rosina Rīgas domes atlaišanu

Pašvaldību ministrs rosina Rīgas domes atlaišanu
LETA
  • 06. Dec. 2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo pašvaldība nespēj sakārtot sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomu, kas ir viena no pašvaldības pamatfunkcijām. "Rīgas domes priekšsēdētājam, lai kurš tobrīd bija amatā, esmu vairākkārt prasījis paskaidrojumus, bet dome turpina pārkāpt likumu," skaidroja ministrs Juris Pūce (A/P), uzsverot, ka domes darbība vairākkārt ir bijusi ne tikai nelikumīga, bet arī pretrunā ar sabiedrības interesēm. 

VARAM pašvaldības darbā konstatējusi vairākkārtējus normatīvo aktu pārkāpumus. Pārkāpumi izdarīti vairākkārtīgi un visā 2017.gada vietējo pašvaldību vēlēšanās ievēlētās Rīgas domes darbības laikā. "Tā vietā, lai strādātu sabiedrības labā un risinātu atkritumu apsaimniekošanas jautājumu, pašvaldība nodarbojās ar politiskām spēlēm, koalīcijas pārbīdēm un amatu dalīšanu pašvaldības uzņēmumu valdēs un padomēs," teica Pūce.

Jaunas Rīgas domes vēlēšanas paredzētas 29. februārī, līdz jaunas pašvaldības ievēlēšanai tiks iecelta pagaidu administrācija , kas darbosies apmēram divus ar pusi mēnešus, skaidroja ministrs.

Lasītākās ziņas

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti