Dalies:

Pasta sūtījumu apmaiņa ar Lielbritāniju līdz 12. aprīlim notiks bez izmaiņām

Pasta sūtījumu apmaiņa ar Lielbritāniju līdz 12. aprīlim notiks bez izmaiņām
  • 01. Apr. 2019

Tā kā Eiropadome ir apstiprinājusi Lielbritānijas izstāšanās termiņa pagarināšanu no Eiropas Savienības (ES), līdz 12. aprīlim sūtījumu apmaiņa ar Lielbritāniju līdz norādītajam termiņam notiks kā līdz šim, informē Latvijas Pasts.

Eiropadome apstiprinājusi Lielbritānijas izstāšanās no ES termiņa pagarināšanu līdz  12. aprīlim. Tas nozīmē, ka sūtījumu apmaiņa ar Lielbritāniju līdz norādītajam termiņam paliek nemainīga. Tā kā joprojām nav skaidrības par turpmākajiem politiskajiem lēmumiem attiecībās starp ES un Lielbritāniju, attiecīgo valstu pasta operatoriem šobrīd nav skaidri zināma savstarpējo attiecību forma pēc 12. aprīļa.

Par iespējamajiem variantiem pasta sūtījumu piegādē un saņemšanā no Lielbritānijas šobrīd tiek izskatīti divi potenciālie scenāriji: bez vienošanās starp Lielbritāniju un ES un ar attiecīgu vienošanos. Bez vienošanās sūtījumu apmaiņai ar Lielbritāniju tiks piemēroti tie paši nosacījumi, kas ir spēkā ar jebkuru citu valsti ārpus ES - pastkartēm, bandrolēm, vēstulēm un sīkpakām - uz Lielbritāniju procedūras un tarifi mainītos, piemērojot tos atbilstoši sūtījumiem uz valstīm ārpus ES. Bez vienošanās gaidāmas arī izmaiņas attiecībā uz eksprespasta (EMS) sūtījumiem uz un no Lielbritānijas. To piegādi abās valstīs paildzinās muitas pārbaudes, kuru termiņš patlaban nav nosakāms. Uz šiem sūtījumiem attieksies arī muitas nodokļa un PVN piemērošana.

Savukārt vienošanās gadījumā pasta sūtījumu apmaiņa starp Latviju un Lielbritāniju varētu notikt, pamatojoties uz patlaban spēkā esošajiem līgumiem un noteikto kārtību vai izstrādājot papildu nosacījumus un grozījumus. Tiklīdz būs zināmi politiskie lēmumi attiecībās starp ES un Lielbritāniju, attiecīgo valstu pasta operatoriem būs iespēja precizēt savu turpmāko darbību pēc 12. aprīļa, un Latvijas Pasts nekavējoties informēs savus klientus un plašāku sabiedrību.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti