Dalies:

Pasniegs Amerikas Latviešu apvienības stipendijas Latvijas ģimenēm un studentiem

Pasniegs Amerikas Latviešu apvienības stipendijas Latvijas ģimenēm un studentiem
  • 17. Sep. 2018

Sestdien, 22. septembrī, plkst. 12:00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē Amerikas Latviešu apvienības un Latvijas Bērnu fonda sadarbības ietvaros tiks pasniegtas stipendijas 22 maznodrošinātām daudzbērnu un audžuģimenēm, 27 studentiem no daudzbērnu ģimenēm,  bāreņiem un 10 smagi slimajiem bērniem. Stipendijas pasniegs ALA sadarbības ar Latviju nozares vadītāja Kaija Petrovska un LBF vadītājs Andris Bērziņš.

Amerikas Latviešu Apvienība (ALA) ir organizācija, kas vieno ap 100 000 latviešu visā Amerikā. ALA palīdzība tiek piešķirta galvenokārt no individuālu ASV dzīvojošo latviešu - Otrā pasaules kara bēgļu ziedojumiem un testamentāriem novēlējumiem.

ALA sadarbība ar Latvijas Bērnu fondu (LBF) nozares "Sadarbība ar Latviju” ietvaros izveidojās 1994. gadā. Divdesmit divu sadarbības gadu garumā ALA Latvijas ģimenēm un studentiem ir piešķīrusi 3 miljonus USD. "Sadarbība ar Latviju“ nozare ir pati jaunākā ALA darbības nozare, kas tika izveidota pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu nogalē. 1994. gadā tā par savu prioritāti izvirzīja palīdzības programmu "Drošais Tilts“, kuras mērķis ir ārzemēs dzīvojošo latviešu iespēju robežās sniegt atbalstu un palīdzību grūtībās nonākušām ģimenēm un bāreņiem Latvijā.

Lasītākās ziņas

Daudzbērnu maznodrošinātajām ģimenēm stipendijas tiek piešķirtas uz vienu vai diviem gadiem - ik mēnesi tie ir USD 360. Savukārt, smagi slimajiem bērniem šīs stipendijas apmērs ir USD 170 mēnesī. Studentiem stipendijas piešķir vienam mācību gadam, katra ir USD 2000 liela un tiek izmaksāta divās daļās - mācību gada sākumā un pēc semestra sekmīgas nokārtošanas. Sekmīgie studenti stipendijas saņem sākot no otrā mācību gada līdz pat bakalaura grāda iegūšanai. Ģimenes un studenti, kas saņem šīs stipendijas, tiek rūpīgi atlasīti un izvērtēti sadarbībā ar sociālajiem dienestiem.

LBF vadītājs Andris Bērziņš atzīst, ka: "Amerikas latviešu piešķirtās stipendijas ir nozīmīga artava Latvijas nākotnē - tās ir ieguldījums jauno pilsoņu audzināšanā, izglītošanā. Bieži tās ir pozitīvsimpulss un atspēriena punkts labākai nākotnei Latvijā. Tieši uz šiem jauniešiem un ģimeņu bērniem balstīsies mūsu valsts pēc pieciem, desmit, divdesmit… gadiem.”

No jauna papildus šīs stipendijas 22.septembrī pasniegs 22 daudzbērnu maznodrošinātajām, kā arī audžuģimenēm (no Jēkabpils, Viļakas, Ventspils, Riebiņiem, Vārkavas, Pļaviņām, Ikšķiles, Rīgas, Jelgavas, Dagdas, Daugavpils u.c.), 27 studentiem no daudzbērnu ģimenēm, bāreņiem (no Saldus,

Pļaviņām, Tērvetes, Dagdas, Valmieras, Priekules, Alūksnes, Ventspils, Valkas, Kuldīgas u.c.) un 10 smagi slimajiem bērniem (no Krāslavas, Liepājas, Cēsīm, Valgundes, Dobeles, Valkas u.c.). Līdz ar to uz šo brīdi šādas stipendijas kopumā saņems 36 ģimenes, 27 studenti un 11 smagi slimie bērni.

Īpašs pārsteigums pasākuma atklāšanā ģimenēm un bērniem būs grupas "Līvi” muzikālais sveiciens ar Ainara Virgas, Jāņa Buķeļa un Alekseja Balinska dalību.

Latvijas Bērnu fonds aicina jūs piedalīties ALA un LBF stipendiju pasniegšanā. Tā būs iespēja personīgi tikties ar ALA pārstāvji (Kaiju Petrovsku un citiem), LBF vadītāju Andri Bērziņu, ar ģimenēm un studentiem; uzdot jautājumus un uzzināt viņu domas par saņemtās palīdzības nozīmību.

Par Latvijas Bērnu fondu:

Latvijas Bērnu fonds ir organizācija, kas dibināta 1989. gadā un kuras darbības mērķis ir bērnu un jauniešu aizsardzība, viņu attīstības veicināšana un izglītošana, veselības nostiprināšana, ģimeniskā audzināšana un īpaši talantīgu bērnu atbalstīšana. Latvijas Bērnu fonds izstrādā un realizē dažādus projektus, kas sniedz praktisku palīdzību bērnu grupām un atsevišķiem bērniem, kuriem nav vecāku, kuri ir nonākuši krīzes situācijā vai ir smagi slimi, kā arī talantīgiem bērniem, kuriem pietrūkst līdzekļu sava talanta attīstībai.

"...pacel citu un Tu celsies pats!” /Rainis/

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti