Dalies:

Pasaules NVO dienu ieviesis Lielbritānijas latvietis

Pasaules NVO dienu ieviesis Lielbritānijas latvietis
CC0 licence
  • 03. Mar. 2020

Vispasaules Nevalstisko organizāciju (NVO) dienu, ko atzīmējām aizvadītajā nedēļā, izrādās, ir ierosinājis Lielbritānijas latvietis Mārcis Liors Skadmanis. Viņš ne tikai aktīvi popularizē šo dienu, bet paralēli ģimenes uzņēmuma vadīšanai arī nodarbojas ar labdarību, vēsta Latvijas Televīzija.   

Pateicoties latvieša iniciatīvai, NVO dienu 2010. gadā sāka atzīmēt Baltijas valstīs, bet kopš 2014. gada to atzīmē jau visā pasaulē.

Lasītākās ziņas valstī

“Nevalstisko organizāciju diena ir svarīga tāpēc, ka ir valstis, kurās NVO – biedrības, nodibinājumus – neņem vērā tā, kā attīstītajās valstīs. Un mana motivācija ir lobēt šo starptautisko dienu, kuru es izveidoju, pilnveidot iespējas nevalstiskām organizācijām, piemēram, Pakistānā, Āfrikas valstīs, Indijā,” stāstīja Mārcis Liors Skadmanis.

2013. gada ziemā notika gatavošanās pirmās starptautiskās dienas atklāšanai.

“Novembrī Zolitūdes traģēdijā gāja bojā mans tēvs un māsa, un tad pēc trijiem mēnešiem man bija jākāpj tribīnē Somijā un jāatklāj starptautiskā NVO diena. Bija uzaicināti starptautiski līderi no Eiropas Savienības, no ANO, no UNESCO, un man tas bija ļoti smags laiks, jo ar vienu prātu tu domā par to, kas notika “Maksimā”, ar otru prātu tu saproti, ka nevari atcelt nevienu starptautisku pasākumu. Un tev ir jāturpina, jāiet un jāattīsta šī  starptautiskā diena. Tas bija ļoti smags periods manā dzīvē. Bet tajā pašā laikā NVO diena palīdzēja man pašam, jo es redzēju, ka es daru ko labu sabiedrībai,” atzina Skadmanis.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti