Dalies:

Pasaules latviešu kopas pirms došanās uz Mežaparka estrādi sniegs koncertu Stacijas laukumā

Pasaules latviešu kopas pirms došanās uz Mežaparka estrādi sniegs koncertu Stacijas laukumā
  • 17. Feb. 2020
  • 17.51

Svētdien, 8.jūlijā plkst. 14:00 Dziesmu un deju svētku ietvaros uz "Origo Summer Stage" skatuves būs baudāms unikāls koncerts - ārzemju latviešu kopu uzstāšanās tieši pirms došanās uz svētku noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē. Koncertā piedalīsies un skatītājus priecēs četras kopas no dažādām pasaules valstīm - Brazīlijas, Somijas, Ukrainas un Spānijas.

Svētku noslēguma koncerta gaidās, tieši pirms tā svētdienas pēcpusdienā īpašu koncertu sniegs ārzemju latviešu kori un deju kopas, priecējot klausītājus pašā Rīgas centrā uz "Origo Summer Stage" skatuves. Koncertā būs dzirdami četras dažādas ārzemju latviešu kopas - Brazīlijas latviešu koris, tautas deju kopa "Luste" no Spānijas, tautas deju kopa "Aurora" no Somijas un tautas deju kopa "Kastaņi" no Ukrainas. Dziesmu un deju svētku dalībnieki priecēs gan ar latviešu tautas dejām un dziesmām, gan ar eksotiskākām notīm - Brazīlijas un Spānijas dziesmām un dejām kopu izpildījumā.

"Lielākajai daļai deju kopas "Aurora" dejotāju šie ir mūžā pirmie Dziesmu un deju svētki, tieši tāpēc ir ļoti gaidīti. Kopas darbību esam uzsākuši tikai pirms diviem gadiem un piedalīšanās Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkos ir bijis mūsu pirmais lielākais mērķis - esam priecīgi, to sasnieguši, jo dalība svētkos ir liels aizkustinājums. Piedalīšanās koncertā kopā ar citiem ārvalstīs dzīvojošiem latviešiem ir īpaša iespēja. Svētdienas koncertā Origo laukumā dejosim "Cimdu polku", kas ir skatītāju iemīļota un kurā piedalās mūsu kopas jaunākie dejotāji - bērni. Savukārt otrā deja būs deju lieluzveduma "Māras zeme" repertuāra deju kolāža "Saved tos mājās pie Daugavas krastiem". Svētku ietvaros Daugavas stadionā šo deju izpildīs tikai diasporas latviešu deju kopas, tāpēc to dejosim arī svētdien - koncertā "Origo Summer Stage"," stāsta Somijas deju kopas "Aurora" vadītāja Aiga Turuka.

Lasītākās ziņas valstī

"Šis būs īpašs koncerts tieši Dziesmu un deju svētku nedēļas laikā. Koncertu laukumā pie Origo dalībnieki sniegs tieši pirms došanās uz Mežaparka Lielo estrādi, lai jau vakarā piedalītos svētku noslēguma koncertā. Kopu priekšnesumi būs piedzīvojums gan mums, gan pašiem dalībniekiem, jo tā būs ārzemju latviešu tikšanās ar šeit dzīvojošajiem tautiešiem. Turklāt koncerta laikā tiks atklātas ne tikai latviešu kultūras vērtības un daiļrade, bet arī neliela daļa konkrētās valsts kultūras mākslinieku interpretācijā," papildina Aleksandrs Ņemirovskis, t/c "Origo" vadītājs.

"Origo Summer Stage" programmā šovasar pārstāvēti dažādi mūzikas un mākslas žanri - džezs, simfoniskā mūzika, folkloras mantojums un daudz kas cits, tāpēc uz bezmaksas koncertiem tiek aicināts ikviens mūzikas cienītājs un interesents. Koncertus būs iespējams klausīties turpat Origo laukumā vai doties uz kādu no vasaras terasēm restorānos "Double Coffee", "Gan Bei" vai "LIDO".

Foto: Tautas deju kopa "Luste"

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti