Dalies:

Pasaules latgalieši tiek aicināti uz salidojumu bez liduošonys

Pasaules latgalieši tiek aicināti uz salidojumu bez liduošonys
  • 13. May. 2020

“Ja nevaram būt savā dzimtenē, tad dzimteni var izveidot ar savu valodu, savām tradīcijām sev apkārt, tajā vidē, kur atrodies konkrētajā laikā,” saka Īrijā dzīvojošā Ingrida Tārauda. Viņa kopā domubiedreni Aiju Mežali no Vācijas rīko jau otro vispasaules latgaliešu salidojumu “Saliduojums bez liduošonys”. “Bez lidošanas”, jo jau pusotru gadu lolotā ideja par latgaliešu tikšanos Īrijā pandēmijas dēļ bija jāpārceļ tiešsaistē.

2.saliduojums bez liduošonys notiks 16.maijā plkst. 21 pēc Latvijas laika Zoom telpā. Salidojuma īpašie viesi būs no Latgales – žurnāliste Ausma Sprukte, aktieris Dāvis Suharevskis, latgaliešu filmas “Piļsāta pi upis” galvenās lomas atveidotājs,un daudzsološais hiphopa pārstāvis Būrs, īstajā vārdā Armands Buļs.

“Mums visiem – gan latviešiem, gan tiem latviešiem, kas nāk no Latgales, latgaliešiem - vajag šo māju un dzimtenes sajūtu vienalga, lai kur mēs būtu!” par salidojuma mērķi saka Tārauda. “Dalībniekus gaida interesantas sarunas latgaliski. Protams, ja cilvēki, kuri piedalīsies, nav latgalieši, tas nenozīmē, ka viņiem būs liegta iespēja runāt latviski.Principā, salidojuma telpa ir apvienot pasaules latgaliešus un cilvēkus, kuriem tuva Latgale, cilvēkus, kurus interesē latgaliskais.”

Lasītākās ziņas

Ingrida atzīst, ka līdz šim vēlme satuvināt ārvalstīs dzīvojošos latgaliešus nav bijusi ļoti veiksmīga. Rīkotājas cer, ka ar šiem salidojumiem kūtrums tiks lauzts un nākotnē būs arī citas latgaliskas aktivitātes.

“Katrs Latvijas novads bagātina mūsu kopīgo dzimteni – Latviju,” pārliecināta Ingrida, “Tāpat arī ārzemēs dzīvojot – latgaliskais varētu kolorizēt latvisko, padarīt visas kopienas esību ārzemēs vēl krāsaināku.”

Zoom istabā drīkstēs ieiet un jautājumus viesiem uzdot tikai pasākumam reģistrēti dalībnieki. Reģistrēties var, aizpildot anketu līdz 15.maijam.

Latviesi.com sadarbībā ar Latvijas Institūtu veido kalendāru-platformu "Ar Latvijas vārdu pasaulē". Ārkārtējā stāvokļa laikā, mēs daudz vairāk informēsim par to, kā latvieši visā pasaulē turpina savas sabiedriskās aktivitātes arī interneta vidē.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti