Dalies:

Pasaules Banka: ārkārtīgā nabadzībā var nonākt 60 miljoni cilvēku

Pasaules Banka: ārkārtīgā nabadzībā var nonākt 60 miljoni cilvēku
CC0 licence
  • 21. May. 2020

Pašreizējā koronavīrusa krīze var novest ārkārtīgā nabadzībā aptuveni 60 miljonus cilvēkus. Par to brīdinājis Pasaules Bankas prezidents Deivids Malpass, norādot arī uz dziļu recesiju, vēsta Latvijas Radio.

Īpaši lielam riskam ir pakļautas pašas nabadzīgākās valstis, kurām arī bez krīzes nav klājies īpaši viegli. Tradicionāli šādām valstīm palīdzīgu roku sniedz Pasaules Banka, kura arī šīs krīzes laikā ir novirzījusi jau vairāk nekā piecarpus miljardus dolāru veselības aprūpes sistēmu, ekonomikas un sociālo dienestu atbalstam nabadzīgākajās valstīs.

Taču, kā paziņojis Pasaules Bankas direktors Deivids Malpass, ar vienas Pasaules Bankas spēkiem ir par maz. Tieši tāpēc viņš atzinīgi novērtējis G20 valstu līderu aprīļa vidū pausto apņemšanos līdz gada beigām ieviest moratoriju nabadzīgāko valstu parādu atmaksai.

Lasītākās ziņas

“Aizdevumu neatmaksāšana nodrošina šīm valstīm nepieciešamo finansējumu ārkārtas situācijas pārvarēšanai medicīnas jomā, kā arī ekonomikas atkopšanai," skaidro Malpass. "Bet es arī vēlētos, lai šiem aicinājumiem sekotu arī komerciālie kreditori. Uz to no savas puses ir aicinājušas arī G20 valstis.”

Pašlaik Pasaules Banka jau finansē dažādas palīdzības programmas 100 pasaules valstīs, un tuvāko 15 mēnešu laikā ir kopumā paredzēts iztērēt vairāk nekā 160 miljardus dolāru. Par spīti šādai palīdzībai Pasaules Bankas aplēses liecina, ka ārkārtīgā nabadzībā varētu nonākt vēl vismaz 60 miljoni cilvēku, tādējādi nolīdzinot visus tos panākumus, kurus nabadzības apkarošanas jomā bija izdevies sasniegt pēdējo triju gadu laikā.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti