Dalies:

Pasaulē ir iznācis grupas "Tērvetes Trubadūri" disks "Dziedam visi vienu dziesmu"

Pasaulē ir iznācis grupas "Tērvetes Trubadūri" disks "Dziedam visi vienu dziesmu"
  • 08. May. 2018
Pasaulē ir izgājis disks Dziedam visi vienu dziesmu, kas ir grupas "Tērvetes Trubadūri" velte Latvijas simtgadei. Disku var iegādāties interneta mājas vietā www.tervetestrubaduri.ca vai noklausīties diģitālās mūzikas platformās (iTunes, Spotify un citur).

Par Tērvetes Trubadūriem:
Tērvetes Trubadūri izveidojās uz vietas Kanādas Tērvetē, lauku īpašumā, kur latvieši pulcējušies kopš 1957. gadā, Kebekas Labrenča kalnos (Laurentian) Sarkanās upes (Riviere Rouge) krastā starp Montrealu un Otavu. Te esam ik gadus līgojuši, nometnē gājuši, godus svinējuši, tuvus cilvēkus uz tuvākiem kapiem pavadījuši. Gadu gaitā piedzīvoti daudzi skaisti dziesmoti vakari Lielās mājas virtuvē, pagrabā vai laukā pie ugunskura vienkārši kopā ar draugiem.Trubadūriem viss sākās Jāņos. Sākumā sadziedājāmies un saspēlējāmies uz ceļa, līgojot no mājas uz māju, tad uzstāšanos citur un divas reizes Kanādas latviešu dziesmu svētkos Hamiltonā. Nedibinājāmies, vienkārši vienmēr bijām.


Ierakstu izveidojuši trimdā dzimuši latviešu bēgļu bērni no dziesmām, kas mantotas no vecākās paaudzes, gan no tādām, kas tapušas trimdā, gan tādām, kas pēdējos gados atnākušas kasetēs un diskos no Latvijas, vai noklausītas interneta lapās. Tās atspoguļo viena trimdas novada tradīcijas un reizē arī trimdā dzimušas paaudzes pasaules redzējumu, dzīvojot vienlaicīgi vairākās kultūrās plašās pasaules lielo notikumu ķīļūdeņos.


Raksta autors: Dace Veinberga

Attēls: CDBaby.com

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti